Catering dietetyczny, to usługa, która zyskuje coraz większą popularność i cieszy się sporym zainteresowaniem. I wcale mnie to nie dziwi, ponieważ jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Nie ukrywam też, że od zawsze chciałam wypróbować taką usługę i przekonać się, jak jest naprawdę.

Testujemy catering dietetyczny - 5 dni bezglutenowej diety pudełkowej

Taka okazja nadarzyła się dzięki Dietly.pl, które zaproponowało mi przetestowanie wybranej przeze mnie diety pudełkowej. Razem z moją drugą Połówką, przez 5 dni, testowaliśmy catering dietetyczny z oferty jednej z firm, dostępnych w naszej okolicy.

I dzisiaj właśnie, chciałabym podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z tych testów 😉

Testujemy catering dietetyczny – 5 dni bezglutenowej diety pudełkowej

Dietly.pl - porównywarka cateringów dietetycznych
Dietly.pl

Pozwólcie jednak, że zacznę od miejsca, od którego, wszystko się zaczęło 🙂

Dietly.pl, bo o niej mowa, to najdokładniejsza porównywarka firm cateringowych, działających w całej Polsce. Dzięki niej, w łatwy sposób można nie tylko znaleźć aktualną ofertę cateringów dietetycznych w naszej okolicy i porównać je między sobą, ale również wybrać dietę, dostosowaną do naszych potrzeb. Dzięki kalkulatorowi kalorii, możemy poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie trafiamy na stronę diet pudełkowych, które jej odpowiadają. W dodatku, rozbudowane filtry wyszukiwarki, pozwalają na uwzględnienie wielu czynników, takich jak rodzaj diety, jej kaloryczność, koszt, pora dostawy czy nawet to, że posiłki serwowane będą w ekologicznych pudelkach. Możemy się tam również zapoznać z opiniami na temat danego cateringu, co ułatwia nam podjęcie odpowiedniej decyzji. Co ważne, oceny dodawane są jedynie przez zweryfikowanych użytkowników, którzy faktycznie korzystali z oferty danego cateringu. Dzięki temu mamy pewność, że ich oceny są prawdziwe.

 

Dietly.pl - wyszukiwarka
Dietly.pl – wyszukiwarka

Sam proces zamawiania, jest banalnie prosty.

Wystarczy założyć konto na Dietly.pl, złożyć zamówienie i dokonać płatności online. Po założeniu konta, dostajemy dostęp do panelu klienta, w którym nie tylko mamy podgląd naszego zamówienia, ale również możemy nim zarządzać i dokonać koniecznych zmian. Możemy na przykład zmienić miejsce lub dni dostawy, dodać nowy adres, czy swoje uwagi do zamówienia, bez konieczności kontaktu z firmą cateringową.

Dietly.pl - panel klienta
Dietly.pl – Panel Klienta

Oczywiście, mamy również podgląd menu naszego cateringu dietetycznego na dany tydzień, z uwzględnieniem ich kaloryczności oraz wartości odżywczych. To naprawdę spore ułatwienie dla osób, które chociażby prowadzą dzienniczek diety 😉
A kiedy nasza przygoda z cateringiem dietetycznym dobiegnie końca, możemy ocenić zarówno całe zamówienie, jak i posiłki oferowane w naszej diecie.

Muszę przyznać, że Dietly.pl, to miejsce, którego brakowało w sieci!

Do tej pory, szukając oferty cateringów dietetycznych, trzeba było wchodzić na stronę każdej firmy cateringowej i samemu wyszukiwać najlepszej i najkorzystniejszej oferty. A teraz, oferta wszystkich najlepszych firmy cateringowych z całej Polski, dostępna jest w jednym miejscu.

Jeśli więc zastanawiacie się nad wypróbowaniem diety pudełkowej, to gorąco polecam Wam skorzystanie z Dietly.pl.

Przejdźmy zatem do podsumowania naszej przygody z cateringiem dietetycznym 🙂

Testujemy catering dietetyczny - Zielona Terapia

Kiedy szukaliśmy dla siebie odpowiedniego cateringu, zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na to, czy w ofercie firmy jest bezglutenowa dieta pudełkowa. Zarówno ja, jak i moja druga Połówka, ze względów zdrowotnych, od kilku lat jesteśmy na diecie bezglutenowej.
Korzystając z Dietly.pl, udało się nam taką znaleźć w ofercie firmy Zielona Terapia. Zdecydowaliśmy się na dietę w wariancie 5 posiłków dziennie i kaloryczności 2000 kcal.

Już samo menu, przewidziane na 5 dni, które obejmował nasz catering dietetyczny, zapowiadało się naprawdę dobrze. W niedzielę wieczorem, przed pierwszą dostawą, zadzwonił do nas pan, aby potwierdzić poniedziałkową dostawę, jej adres oraz niezbędne szczegóły. Dzięki temu, mieliśmy pewność, że w ustalonym przedziale czasowym, nasze zamówienie będzie dostarczone prosto pod nasze drzwi.

Testujemy catering dietetyczny - 5 dni bezglutenowej diety pudełkowej - menu

Tak też się stało, więc w poniedziałkowy ranek, mogliśmy się cieszyć naszym pierwszym, cateringowym śniadaniem, a jaglanka dyniowa z suszonymi morelami i gorzką czekoladą, bardzo nam smakowała 🙂

Nie inaczej było przez kolejne dni.

I muszę przyznać, że oboje byliśmy naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczeni nie tylko różnorodnością posiłków, ale również ich jakością i sposobem podania. Dania prezentowały się naprawdę wspaniale i widać było, że są przygotowywane z dbałością o każdy szczegół.
Tylko raz zdarzyło się, że grzanki do zupy krem na podwieczorek, nie były bezglutenowe. Jednak taka informacja widniała na pudełku, a zupa bez grzanek była równie wyśmienita. Natomiast wiem, że przygotowanie grzanek z pieczywa bezglutenowego, to naprawdę ogromne wyzwanie, więc śmiało mogę to wybaczyć 😉

Zielona Terapia - pudełka

Na uwagę z pewnością zasługuje jakość przygotowania pudełek. Każde z nich, było odpowiednio opisane, informując nas nie tylko o tym, na który posiłek przeznaczone jest poszczególne danie, ale również o tym, czy mamy je spożyć na ciepło, czy na zimno. Jak już wcześniej wspomniałam, na pudełkach były też wypisane składniki każdego dania, a także występujące w nim alergeny. Jest to naprawdę spore ułatwienie i istotna informacja dla alergików.

Jedno, co mnie zastanawiało, kiedy decydowaliśmy się na catering dietetyczny, to kwestia pudełek.

5 dni razy 5 posiłków, daje nam 25 opakowań, z którymi później coś trzeba zrobić.
Na szczęście pudełka stosowane przez naszą firmę cateringową, są wyprodukowane z jednego z najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia plastików i są wielokrotnego użytku. Można je śmiało myć w zmywarkach, a posiłki można w nich odgrzewać w kuchenkach mikrofalowych (czego my osobiście nie preferujemy). Równie bezpieczne są butelki, w których dostaliśmy koktajle.

I wiecie co? Żadnego z tych opakowań nie wyrzuciliśmy i będziemy je wykorzystywać nie tylko w domu, ale również podczas wyjazdów 🙂

Zielona Terapia - catering dietetyczny

Podsumowując: całość oceniamy na piątkę z plusem!

Bo Zielona Terapia naprawdę stanęła na wysokości zadania! Wszystko było bez zarzutu – od dostawy zaczynając, na pysznych i pięknie przygotowanych posiłkach kończąc. Bardzo doceniam fakt, że firma nie korzysta z gotowych półproduktów zawierających cukry proste, czy konserwanty, a każde danie, przygotowywane jest od podstaw, z produktów dostarczanych od lokalnych dostawców. To właśnie przekładało się na smak i jakość naszych posiłków.
Przyznam szczerze, że niektórych potraw próbowałam po raz pierwszy i będę je chciała odtworzyć w naszym menu 🙂

Zielona Terapia - dania z cateringu


C

hyba nie muszę dodawać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej przygody z cateringiem dietetycznym. Zielona Terapia udowodniła nam, że bezglutenowa dieta pudełkowa, może być nie tylko pyszna, ale i bardzo urozmaicona.
W dodatku, mogliśmy się osobiście przekonać, że taki catering ma naprawdę sporo korzyści. Nie tylko oszczędza nasz czas na przygotowanie posiłków i odpowiednie ich zbilansowanie, ale również zapewnia nam zdrową dietę, która pomaga osiągnąć nasze cele żywieniowe. W dodatku, oszczędzamy czas przeznaczony na zakupy, które nam, łącznie z przygotowaniem odpowiedniej listy produktów, zajmuje ok. 4-5 godzin w tygodniu.
Jedynym minusem takiego cateringu, jest z pewnością jego koszt. Zwłaszcza w przypadku takich specyficznych cateringów, jak testowana przez nas dieta bezglutenowa. Jednak, biorąc pod uwagę oszczędność czasu, wygodę i pewność, że zdrowo się odżywiamy, uważam, że warto korzystać z takich usług. My na pewno jeszcze skorzystamy! 🙂

A Wy mieliście okazję korzystać z cateringu dietetycznego? A może macie w planach wypróbowanie takiej usługi? Jestem bardzo ciekawa, jakie jest Wasze zdanie na jej temat! 😉
Koniecznie dajcie też znać, czy słyszeliście już o Dietly.pl 🙂