Fit catering, inaczej mówiąc dieta pudełkowa, to rozwiązanie stworzone dla osób, które cenią sobie swój czas i wygodę. Ma sporo zwolenników, ale są też tacy, którzy wolą samodzielnie ustalać swój jadłospis. Dużo zależy od preferencji i trybu życia danej osoby.
Jak w takim razie podjąć decyzję o konkretnej formie odchudzania?

Fit catering a samodzielne odchudzanie – co wybrać?

Samodzielne odchudzanie – zalety i wady

Mimo rosnącej popularności diety pudełkowej, wciąż mnóstwo osób decyduje się na samodzielne odchudzanie. Najczęściej jest to dieta ułożona na bazie własnych doświadczeń lub wiedzy zaczerpniętej z internetu. Sporą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie trzeba płacić za konsultacje z dietetykiem czy profesjonalny jadłospis. Wystarczy pójść do sklepu, zrobić odpowiednie zakupy i przygotować posiłki na dany dzień. Niestety – na tym zalety samodzielnego odchudzania się kończą. Bardzo często okazuje się bowiem, że internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Dostępne tam rygorystyczne diety, mogą nie tylko negatywnie wpłynąć na organizm, ale nawet przyczynić się do jeszcze większej nadwagi.

Jak to możliwe? Popularne diety zazwyczaj bazują na ograniczeniu do minimum ilości spożywanych kalorii. Dzięki temu, można sporo schudnąć, w stosunkowo krótkim czasie. Jednak po zakończeniu diety, organizm będzie łaknął wszystkiego, co przez ten okres było zakazane. Momentalnie odłoży wszystkie spożyte kalorie, przez co może okazać się, że niedługo po diecie będziemy ważyć więcej, niż przed nią. Najczęściej określa się to mianem efektu jojo.

Fit catering a samodzielne odchudzanie – co wybrać?

Istnieje jeszcze druga droga samodzielnego odchudzania. Można samemu decydować, co się je, nie bazując na konkretnych jadłospisach dostępnych w internecie. Jednak w takiej sytuacji istnieje ryzyko, że limit kaloryczny zostanie źle dobrany, a spożywane posiłki będą miały więcej kalorii, niż się wydaje. To, że na kogoś zadziałała konkretna metoda również nie oznacza, że pomoże ona każdemu, dlatego zasięganie rad u znajomych, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Potrzeba naprawdę dużej wiedzy, by odchudzanie faktycznie przyniosło jakiekolwiek efekty.

Dieta pudełkowa – wygoda i oszczędność czasu, ale czy coś jeszcze?

Alternatywą dla samodzielnego odchudzania, jest catering dietetyczny. Na stronach takich jak https://bedietcatering.pl/ dostępne są zestawy składające się z pięciu posiłków, o określonej kaloryczności. Można zdecydować się między innymi na 1000, 1200 czy 2000 kcal, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jadłospis opracowany jest przez dietetyków, jedzenie przygotowane przez kucharzy, pudełka dostarczane są przez dostawców, a to wszystko obejmuje jedna cena. Samodzielne odchudzanie nie daje gwarancji, że efekty w ogóle się pojawią, ale w tym przypadku jest inaczej. Wiedza specjalistów zawsze pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
Ponadto, fit catering znacznie ułatwi cały proces, gdyż zapewni smaczne posiłki bez wysiłku. Z dietą pudełkową, można zrezygnować z chodzenia na zakupy i gotowania, gdyż jedzenie na każdy dzień, zawsze będzie czekało pod drzwiami.
To spore ułatwienie i możliwość cieszenia się dietą.

Korzystaliście kiedyś z takiego rozwiązania, jak fit catering? Jakie są Wasze doświadczenia w kwestii gubienia zbędnych kilogramów?


* Artykuł powstał przy współpracy z bedietcatering.pl
.