Walentynki – dzień zakochanych, święto miłości i coroczna okazja do jej celebrowania. Dla jednych święto obowiązkowe, dla innych komercja i niepotrzebne zawracanie głowy.
Natomiast dla mnie, jest to święto, które przypomina o tym, że warto celebrować miłość pod każdą postacią, każdego dnia. I nie mam tutaj na myśli tylko tej miłości czysto romantycznej, partnerskiej, małżeńskiej, miłości rodzicielskiej, braterskiej, czy szeroko rozumianej przyjaźni. Bo choć każda z nich jest bardzo ważna w naszym życiu, to jednak jest jeden rodzaj miłości, którą warto szczególnie pielęgnować. Jest nią SELF-LOVE, czyli miłość, którą dajemy sobie 🙂

SELF-LOVE - dlaczego warto ją celebrować?

Dlaczego SELF-LOVE jest tak ważna?

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie można dać innym tego, czego sami nie mamy. I tak naprawdę, tyczy się to nie tylko spraw materialnych, ale również, a może nawet przede wszystkim – właśnie miłości. Bo tylko wtedy, kiedy kochamy siebie, możemy w pełni pokochać innych – miłością bezinteresowną, wolną od oczekiwań i strachu.

Wiem jednak, jak trudne wydaje się pokochanie siebie i akceptowanie siebie, takimi, jakimi jesteśmy. W końcu każdy z nas, ma takie cechy, których w sobie nie lubi i chyba nie znam nikogo, kto nie miałby choć jednego kompleksu. Jednak wiem też, że naprawdę warto nad tym pracować i dążyć do tego, by tę akceptację i miłość sobie dawać.

Żeby to zrobić, trzeba najpierw zatroszczyć się o siebie, tak, jak troszczymy się o wszystkich wokół. Trzeba popatrzeć na siebie tymi samymi oczami, którymi patrzymy na nich i tak samo zaopiekować się sobą 🙂

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magdalena ✨ OkiemBlondynki.pl (@mcblondi)

SELF-LOVE warto celebrować każdego dnia.

A można to robić na różne sposoby, zwłaszcza dając sobie to, czego najbardziej potrzebujemy.
I nie mam tu na myśli kwestii czysto materialnych, choć oczywiście, od czasu do czasu, warto też sprawić sobie jakąś drobną przyjemność 😉

Jednak przede wszystkim, warto o siebie dbać. Warto dbać nie tylko o swoje ciało, ale także o swojego ducha. I nie mówię, że od razu masz zacząć medytować, afirmować, itd., itp.
Wystarczy, że dasz sobie czas – zarówno na odpoczynek, regenerację, na relaks, jak i na przyswajanie wiedzy, oswajanie się ze zmianami i akceptację wszystkiego, co tej akceptacji potrzebuje.


Zobacz także: Moje sposoby na relaks – 5 sprawdzonych metod ładowania baterii


I co najważniejsze – będziesz przy tym dla siebie cierpliwy i wyrozumiały. Tak, jak jesteś cierpliwy i wyrozumiały wobec innych, którzy uczą się czegoś nowego lub poznają nowe możliwości. W końcu Ty też właśnie uczysz się czegoś nowego – uczysz się na nowo kochać i akceptować siebie.

SELF-LOVE - podstawa wszystkich relacji

Uwierz mi – to zaprocentuje.

Bo kiedy zmieni się Twoje podejście do siebie, zmieni się również Twój sposób postrzegania świata i ludzi, którzy Cię otaczają. Zaczniesz dostrzegać to, czego wcześniej nie widziałeś. Zaczniesz zwracać uwagę na to, co wcześniej Ci umykało. I każdego dnia, znajdować będziesz coraz więcej rzeczy, które staną się powodem do radości.


Bo troska o siebie, to podstawa dobrej relacji z samym sobą i ze światem 🙂


Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć czas dla siebie i aby zaspokajać swoje potrzeby. Abyśmy dbali o dobrą relację ze sobą i każdego dnia, robili mały krok, ku tej prawdziwej akceptacji siebie. Wtedy stworzymy solidne podstawy dla naszej miłości do siebie samych.
Bądźmy więc dla siebie dobrzy, cierpliwi i wyrozumiali, akceptujmy siebie i kochajmy siebie bezwarunkowo ❤️
Bo każdy z nas, zasługuje na miłość 🥰

A jak to jest u Ciebie z tym SELF-LOVE? W jaki sposób ją celebrujesz? 🙂