Dzień Kobiet, to jedno z tych świąt, które przypomina nam o tym, że swoją kobiecość, powinnyśmy celebrować każdego dnia, a nie tylko w ten jeden dzień w roku. Bo przecież każda z nas jest piękna, każda z nas jest wyjątkowa i wspaniała 🙂

Na co dzień, pełnimy wiele funkcji. Jesteśmy córkami, wnuczkami, matkami, babciami, żonami, dziewczynami, przyjaciółkami i właśnie przez pryzmat tych ról, najczęściej siebie postrzegamy. Ale przede wszystkim, jesteśmy przecież kobietami i każda z nas, ma swoje marzenia, pragnienia i cele.
Każda z nas, zasługuje na to, by być kochaną, akceptowaną, szanowaną i docenianą – również przez siebie samą.

Bądź dla siebie dobra

Dlatego doceniaj samą siebie

Zrób listę rzeczy, które w sobie lubisz. Doceń każdą najmniejszą rzecz, która Ci się podoba i która napawa Cię dumą. Zamiast skupiać się na negatywach, zacznij patrzeć na pozytywy.
Każda z nas, ma coś czego w sobie nie lubi, a kompleksy, są integralną częścią naszego życia. Jeśli jednak, zaczniesz skupiać się na tych pozytywnych rzeczach, zaczniesz dostrzegać to, czego wcześniej nie widziałaś. A wtedy to, co negatywne, zejdzie na dalszy plan.
Być może, nigdy nie doceniałaś tego, że masz ładny uśmiech, bo skupiałaś się na dużym nosie. Być może, nie dostrzegałaś, jak długie i zgrabne są Twoje nogi, bo przesłaniał Ci to cellulit na udach. A może masz niewiarygodne wyczucie smaku i potrafisz naprawdę dobrze gotować, ale to zeszło na dalszy plan, bo nie masz talentu do pieczenia. I tak dalej, i tak dalej.

Zobacz, jak łatwo można przegapić, to co pozytywne, kiedy cały czas patrzysz na siebie krytycznym okiem. Niestety same dla siebie, jesteśmy największymi krytykami. Dlatego o wiele łatwiej przychodzi nam postrzeganie siebie przez pryzmat tego, czego nie lubimy lub nie akceptujemy, niż pod kątem tego, co w nas piękne i wspaniałe.
Dlatego naprawdę warto zacząć nad tym pracować i krok po kroku, zmieniać myślenie o sobie.

Bądź dla siebie dobra i spójrz na siebie z miłością

Zacznij już dziś i bądź dla siebie dobra!

Bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką. Kimś, kto doceni Cię taką, jaką jesteś ❤️

Jest jedno proste ćwiczenie, które daje naprawdę świetne rezultaty. Wiem, bo sama praktykuję je od dłuższego czasu 🙂
Każdego dnia, znajdź kilka chwil na to, aby stanąć przed lustrem i spojrzeć na siebie z miłością, życzliwością i troską. Zajrzyj sobie głęboko w oczy, uśmiechnij się do siebie ciepło i powiedz sobie:

KOCHAM CIĘ. Kocham Cię taką, jaka jesteś, bo jesteś piękna, jesteś wspaniała, jesteś doskonała!

A potem obejmij się z czułością i pobądź tak przez chwilę sama ze sobą.

Te proste, ale jakże ważne gesty sprawią, że zaczniesz zupełnie inaczej na siebie patrzeć. Zaczniesz lepiej postrzegać swoje ciało i doceniać cechy, których dotąd nie dostrzegałaś, a tym samym, pokochasz siebie na nowo. Będziesz częściej się uśmiechać i czuć się dobrze sama ze sobą. A przede wszystkim, zaczniesz siebie akceptować.
Ale to nie wszystko. Wraz ze zmianą Twojego postrzegania siebie, zmieni się sposób, w jaki widzą Cię inni. Będziesz bowiem emanować tymi wszystkimi pozytywnymi cechami, pewnością siebie, radością i miłością. I uwierz mi – to naprawdę widać 🙂

Bądź dla siebie dobra i doceniaj siebie

Dlatego jeszcze raz proszę – bądź dla siebie dobra, bądź dla siebie wyrozumiała, doceniaj siebie i dbaj o siebie.

Bo nie ma drugiej takiej, jak TY ❤️😊