O silne i mocne kości powinniśmy dbać od najmłodszych lat. W okresie rozwoju i wzrostu kości potrzebują szczególnego wsparcia – ich odpowiednia mineralizacja niezbędna jest dla unikania nadmiernych złamań i osłabienia kości. Kolejnym okresem wymagającym szczególnego wzmocnienia kości jest okres ciąży, a także okres okołomenopauzalny u kobiet. I wreszcie – w podeszłym wieku każdy z nas powinien poświęcić odżywieniu kości nieco więcej uwagi.

Witaminy dla mocnych kości - suplementy diety Cheers

Najczęściej wzmacnianie kości kojarzy nam się ze spożywaniem nabiału – jest to jednak postępowanie mało skuteczne, a niekiedy – niemożliwe do zrealizowania. Z racji powszechnie występujących nietolerancji laktozy, a tym samym niemożności spożywania mleka i jego przetworów, nabiał coraz częściej przestaje być cenionym źródłem wapnia. Zastępowany jest suplementami oraz roślinnymi źródłami wapnia, np. sezamem czy makiem. Ponadto samo spożywanie wapnia to za mało – niezbędne jest jego deponowanie w tkance kostnej. W kompleksowym wzmacnianiu kości pomocne okażą się być witaminy. Jakie? Witamina C, witamina B complex oraz witamina D3 i K2.

Witamina D3 i K2 – suplementuj, a unikniesz paradoksu wapnia

Profilaktyka osteoporozy w powszechnej świadomości sprowadza się do dostarczania odpowiednich ilości wapnia. Okazuje się jednak, że sam wapń ma tendencję do odkładania się głównie w tkankach miękkich, takich jak struktury układu nerwowego czy krwionośnego. Może to prowadzić do zwapnień w układzie nerwowym, zastawkach serca, ścianach naczyń krwionośnych – a to może generować rozwój licznych chorób przewlekłych. Im więcej wapnia, tym – paradoksalnie – słabsze kości, a jednocześnie – rozwój zwapnień w tkankach miękkich. A właściwą dystrybucję wapnia mogą przecież zapewnić witaminy D3 i K2. Witamina D3 zwiększa przyswajalność wapnia z układu pokarmowego, natomiast witamina K2 kieruje wapń do kości.
Dbasz o spożywanie odpowiednich ilości wapnia? Koniecznie suplementuj witaminę D3+K2 – zyskasz podwójnie. Z jednej strony wzmocnisz kości, a z drugiej – ochronisz układ sercowo – naczyniowy i nerwowy. Doskonałej jakości witaminę D3+K2 znajdziesz w ofercie polskiej marki Cheers. Z suplementem diety Cheers dostarczysz naturalnych witamin, wolnych od zbędnych, syntetycznych dodatków oraz w formie szybko trawionej kapsułki.

Witamina B complex – nie tylko dla zdrowego serca i mózgu

Witaminy z grupy B najczęściej zalecane są w celu wzmocnienia układu odpornościowego, sercowo – naczyniowego czy nerwowego. Nie każdy wie jednak, że witamina B complex, czyli kompletny zestaw witamin z grupy B może wzmacniać kości.
Ostatnie badania stawiają witaminę B complex w jeszcze bardziej korzystnym świetle. Okazuje się bowiem, że witamina B 6 i B12 może wzmacniać kości i zapobiegać ich odwapnieniu. Wszystko za sprawą utrzymywania prawidłowego poziomu homocysteiny, nazywanej cholesterolem XXI wieku. Homocysteina, poza negatywnym wpływem na układ krążenia czy nerwowy, może znacząco osłabiać kości. To kolejny powód, aby regularnie suplementować witaminę B complex. Kompleksowy zestaw witamin z grupy B znajdziesz w ofercie marki Cheers. Masz pewność, że zażywasz naturalne witaminy B complex o doskonałej przyswajalności.

Witamina C – niezbędna dla syntezy kolagenu

Kość to tkanka twarda, w której jednym z najważniejszych białek budulcowych jest kolagen. Nie może być on syntetyzowany bez udziału witaminy C. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, ile witaminy C dostarczamy wraz z dietą. Witamina C naturalna występuje w wielu warzywach i owocach, jest jednak bardzo wrażliwa na przechowywanie żywności oraz jej obróbkę cieplną. Dlatego warto uzupełnić dietę o suplement z naturalną witaminą C. Taką znajdziesz w ofercie Cheers – źródłem witaminy C są tu ekstrakty owocowe, dodatkowo wzbogacone o bioflawonoidy cytrusowe i selen.
Z suplementami diety Cheers zadbasz kompleksowo o całe zdrowie, w tym o mocne i zdrowe kości!

Więcej informacji na stronie: Suplementy diety Cheers

 

Znacie suplementy marki Cheers? Stosujecie suplementy diety lub witaminy? 😉

* Artykuł został opublikowany przy współpracy z marką CHEERS.
Autor: Joanna Kaźmierczak / CHEERS
.