W myśl przysłowia gruzińskiego, które głosi iż “człowiek mądry, lecz nieuczony, jest jak skuty lew” warto, w każdej branży, rozważyć podjęcie nauki i dodatkowego szkolenia. Samorozwój w biznesie to gwarancja osiągania sukcesu oraz budowania trwałych relacji z zadowolonymi klientami.

Szkolenia kosmetyczne we Wrocławiu – nowości i polecane tematy

W branży kosmetycznej niezwykle ważne jest odpowiadanie na potrzeby, ale również podążanie za nowoczesnymi trendami, które dyktuje rynek. Obecnie, oferty szkoleń zalewają chętnych uczestników z każdej strony, dlatego wybór powinien być nie tylko przemyślany, ale przede wszystkim – dyktowany profesjonalizmem przeprowadzenia.

Szkolenie – osocze bogatopłytkowe

Odpowiedź na jeden z najpopularniejszych obecnych trendów, nazywanym potocznie “wampirzym liftingiem”.  Zabieg polega na wstrzykiwaniu pacjentce osocza bogatopłytkowego, uzyskiwanego z jej własnej krwi. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt, rezygnując tym samym z botoksu. Szkolenie osocze bogatopłytkowe obejmuje obszary zabiegowe, takie jak – twarz, szyja, dekolt I skóra głowy. Podjęcie tak szerokiego tematu wymaga zarówno części teoretycznej, która przedstawia min. definicję zabiegów, metodę otrzymywania oraz prowadzenia karty pacjenta, oraz praktycznej, opartej na trzech technikach – depozytów, wachlarzowej oraz łączonej.  Wszystkie zabiegi wykonywane są na modelkach, pod okiem doświadczonego profesjonalisty. Łączny czas trwania szkolenia oscyluje w okolicach 5 godzin I przeprowadzane jest w sposób indywidualny.

Szkolenia z kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy nazywany jest w branży kosmetycznej “eliksirem młodości”, głównie ze względu na finalny efekt, który mu zawdzięczamy. Obecnie, głównym jego źródłem są odpowiednie bakterie, pozyskiwane poprzez fermentację mikrobiologiczną. Najczęściej podaje się go w celu uwydatnienia kontury, podniesienia kącików lub powiększenia ust. Szkolenia z kwasu hialuronowego obejmują część teoretyczną I praktyczną. Ta pierwsza – odpowiada na pytania dotyczące  kwasu hialuronowego usieciowanego, ewentualnych możliwych powikłań oraz kwestii prawnych. Ta druga – polega na zastosowaniu preparatu EVANTHIA 25 w technice wsteczno-liniowej, pod kontrolą instruktora prowadzącego. Czas trwania szkolenia to 6 godzin.