Skóra i włosy to naczynia ściśle ze sobą połączone. Warto o tym pamiętać, wybierając dla siebie kosmetyki, czy środki pielęgnacyjne i higieniczne. Bardzo podstawowy, syntetyczny szampon do włosów jedynie czyści powierzchnię włosa, w ogóle nie troszcząc się o samą jego strukturę i odżywienie – nie mówiąc już o odpowiednim podejściu do skóry głowy.

Szampony dla wymagających włosów i skóry

Niewłaściwe traktowanie skóry głowy i samych włosów sprawia, że te nie tylko znacznie gorzej się układają, ale również są mniej elastyczne, sprężyste i lśniące. Co ważne, często powracające przykre przypadłości dermatologiczne, jak świąd czy łupież skóry głowy, są efektem zbyt częstego stosowania sztucznych szamponów.

Porównanie składu surowcowego

Zawsze tam, gdzie rośnie liczba oferowanych rodzajów produktu i spada przeciętna cena, trudniej jest podjąć dobrą decyzję i wybrać ten właściwy, odpowiedni produkt. A ponieważ w ostatnich latach szampony naturalne zalały rynek produktów kosmetycznych, odróżnienie tego jakościowego i prawdziwie wartościowego produktu, od szamponu jedynie imitującego naturalność i podszywającego się swoją szatą graficzną czy pudełkiem pod inne ekologiczne produkty tego typu, jest po prostu bardzo trudne. Nie jest to jednak niemożliwe i warto wiedzieć, w jaki sposób porównywać ze sobą produkty kosmetyczne o naturalnym składzie, aby przypadkiem nie dać się „nabić w butelkę”. Porównanie składu surowcowego i stężenia poszczególnych składników to pierwsze i najważniejsze, co należy zrobić.
Informacje o tym, jakie stężenia oraz jakie substancje są pożądane przy naturalnych kosmetykach do włosów i skóry głowy, znaleźć można na stronach zajmujących się promocją naturalnej pielęgnacji, takich jak: https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/szampony/.

Pielęgnacja włosów oraz skóry głowy

Rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy cierpią na choroby skóry głowy czy włosów, jak i dla tych, którzy pragną zmienić kosmetyki na bardziej naturalne, są coraz tańsze i powszechniejsze szampony naturalne. Ich składniki, przede wszystkim odżywiają skórę i włosy, dostarczając im niezbędne mikroelementy i substancje odżywcze. Te najlepsze szampony naturalne na rynku mają także działanie regeneracyjne i odbudowujące, więc warto po nie sięgać przy włosach mocno zniszczonych, wymagających regeneracji. Wybierając właściwą butelkę, można mieć pewność, że dany produkt nie będzie pogłębiał stanu chorobowego, ani działał drażniąco na skórę, natomiast powinien mieć  działanie kojące, a niekiedy przeciwzapalnie.

Obecnie szampony naturalne można z powodzeniem dostać nie tylko w każdej aptece, tak jak jeszcze niedawno miało to miejsce, ale również w sklepach sieciowych, drogeriach i perfumeriach, a niekiedy nawet w sklepach wielobranżowych czy na stacjach benzynowych. Ich cena jest także dużo atrakcyjniejsza, co wynika przede wszystkim z konkurencji pomiędzy producentami takich szamponów.

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem orientana.pl