Twoje włosy są suche, matowe i potrzebują ratunku? Zacznij pielęgnację od wyboru odpowiedniego szamponu do włosów, który zadba o ich właściwe nawodnienie i poprawi ich kondycję. Bo walka o zdrowe i mocne włosy zaczyna się już pod prysznicem.

Szampon nawilżający do włosów suchych

Szampon nawilżający przyjacielem Twoich włosów

Dobry szampon nawilżający może naprawdę wiele zmienić. Szampon do włosów suchych (np. szampony nawilżające dostępne w Hairstore) ma za zadanie nie tylko oczyścić kosmyki i skórę głowy, ale też poprawić ich kondycję i przygotować do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednio dobrany szampon, na suche włosy, działa jak opatrunek.

Warto wiedzieć, jakich składników szukać w kosmetyku, żeby mieć pewność, że naprawdę nawilży nasze włosy. Sama nazwa “szampon nawilżający do włosów suchych” jeszcze o niczym nie świadczy.

Jakie składniki nawilżają włosy?

Szampon nawilżający to taki, który zadba nie tylko o włosy, ale także o skórę głowy. Jego zadaniem jest oczyszczenie, ale także zadbanie o odpowiedni poziom nawodnienia pasm. W tej roli, doskonale sprawdzi się pantenol, który poza właściwościami nawilżającymi, ma również właściwości przeciwłupieżowe i łagodzące podrażnienia.

Nawilżająco działają też aminokwasy zawarte w pszenicy i sorbitolu. Warto również  szukać w składzie alantoiny, która ponadto działa odbudowująco i regenerująco. Przyjacielem suchych włosów jest także ekstrakt z aloesu, który doskonale oddziałuje na skórę głowy. W szamponie nawilżającym suche włosy szukaj także: alg, gliceryny, olejku jojoba, protein jedwabiu.

Dla kogo szampon nawilżający?

Logicznym wydaje się, że szampon nawilżający odpowiedni będzie dla włosów suchych. Po czym jednak poznać, że włosy potrzebują nawilżenia?

Suche włosy:

  • są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku,
  • są matowe,
  • brakuje im sprężystości,
  • cechują się znaczną chropowatością.

Jeśli te problemy dotyczą właśnie Ciebie to znak, że warto sięgnąć po szampon do włosów suchych.

Szampon nawilżający jest też przydatny w kilku innych sytuacjach. Taki preparat, to doskonały szampon do kręconych włosów, które potrzebują zazwyczaj dodatkowej dawki nawilżenia. To też dobry szampon do włosów farbowanych. Szampon nawilżający sprawdzi się także jako szampon do włosów blond – szczególnie tych rozjaśnianych, gdyż zabieg ten, poważnie przesusza kosmyki.

Po szampon nawilżający do włosów warto też sięgnąć, jeśli problem stanowi łupież suchy. W takim przypadku szampon na suche włosy należy potraktować jako terapię wspomagającą.

Szampon nawilżający do włosów suchych

Jak dbać o suche włosy?

Włosy suche potrzebują odpowiedniego nawilżenia, a w roli tej doskonale sprawdzą się olejki naturalne, humektanty (np. miód czy aloes), czy odżywcze proteiny. Składniki zawarte w szamponie nawilżającym, powinny nawodnić włosy, domknąć rozchylone łuski i sprawić, że włosy będą miękkie i lśniące. Ważne, aby szampon na suche włosy był delikatny dla skóry głowy. Silne detergenty mogą naruszyć barierę hydrolipidową, co z kolei prowadzi do przesuszenia.

Suche włosy myj niewielką ilością szamponu. Pamiętaj, żeby wybierać ten delikatny, ze składnikami nawilżającymi. Warto sięgnąć także po serum albo olejek, które dodatkowo zabezpieczą włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Suche włosy są bowiem bardzo na nie podatne.

Co może doprowadzić do przesuszenia włosów?

Szampon nawilżający jest przyjacielem nie tylko tych suchych (zniszczonych) włosów, ale również tych blond i kręconych. To istotne, żeby szampon do włosów kręconych (loków i fal), zawierał składniki nawilżające. W przypadku kręconych pasm, ich budowa determinuje problemy z nawilżeniem.

Podobnie jest z włosami blond. Rozjaśnianie, a także specyfika jasnych włosów sprawiają, że szampon do włosów blond musi zawierać składniki nawilżające. Tylko tak można zapewnić pasmom zdrowie i blask.

Do przesuszenia włosów prowadzą następujące czynniki:

  • nadużywanie środków do stylizacji włosów i intensywna pielęgnacja: silne substancje chemiczne mogą naruszyć barierę hydrolipidową,
  • zabiegi fryzjerskie: trwała ondulacja, farbowanie, rozjaśnianie,
  • wysoka temperatura emitowana przez lokówkę, suszarkę, prostownicę,
  • nadmierna ekspozycja na silne słońce,
  • chlorowana i słona woda,
  • nieprawidłowa dieta.

 


J

ak więc widzisz, bardzo dużo czynników wpływa na kondycję włosów i może doprowadzić do ich przesuszenia. Dlatego właśnie, szampon nawilżający, tak na dobrą sprawę, powinien znajdować się na półce, w łazience, każdej kobiety.
Taki nawilżający kompres, świetnie wpłynie na kondycję włosów i sprawi, że będą miękkie, lśniące i zdrowe – każdego dnia coraz piękniejsze.

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem hairstore.pl.