Halloween przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w dniu 30 października tradycyjnie zakłada się stroje wiedźm, wampirów, duchów i różnych potworów, a dzieci odwiedzają domy w sąsiedztwie, zbierając słodycze.
W Polsce zwyczaj zbierania cukierków przez dzieci jest bardzo rzadki, jednak dzieci i dorośli chętnie biorą udział w halloweenowych imprezach. Obowiązkowym elementem w trakcie szkolnych i firmowych balów jest przerażający strój. Jakie elementy kostiumu są najważniejsze?

Stylizacja na Halloween -soczewki kolorowe

Ubranie to nie wszystko

Aby stworzyć przebranie na Halloween, nie trzeba zakładać wymyślnych strojów. Kostium czarownicy wykona się z długiej spódnicy i dowolnej bluzki w czarnym kolorze, miotły lub szczotki, spiczastego kapelusza, który znajdzie się w sklepie z niedrogimi gadżetami, a także peleryny, którą wykona się nawet ze starego koca.
Zombie może być ubrany w dowolny strój, natomiast przebranie ducha wykona się z prześcieradła z wyciętymi otworami na oczy i usta.

Dodatki do kostiumu

Kostium na Halloween powinien być jednak uzupełniony o dodatki, które sprawią, że uczestnik imprezy będzie prezentował się naprawdę przerażająco. Ważne są akcesoria takie jak soczewki kontaktowe, dzięki którym zmieni się kolor oczu. Dzięki soczewkom Halloween, tęczówka może być czerwona, cętkowana lub czarna tak samo jak źrenica. Taki gadżet może być wykorzystywany przez wszystkich, gdyż szkła kolorowe są przystosowane do użytkowania nawet przez osoby bez wady wzroku.
Wybór soczewek kolorowych na Halloween jest duży, dlatego bez trudu znajdzie się szkła, które uzupełnią wybraną stylizację.
Co ważne, soczewki kolorowe są niedrogie, gdyż są przeznaczone do krótkiego użytkowania. Takie rozwiązanie sprawia, że na ich zakup wydaje się niewiele, dlatego można pozwolić sobie, by zaszaleć w czasie imprezy. Soczewki Halloween zmieniające kolor tęczówki nie wpływają na funkcjonowanie oczu, dlatego widziany obraz ma rzeczywiste barwy. Zmianie ulega wyłącznie kolor oczu.

Upiorny makijaż

Najważniejszym elementem przebrania na Halloween jest makijaż, który będzie przerażał. Najprościej wykona się go za pomocą farbek do malowania twarzy, z których chętnie korzystają dzieci. Farby do twarzy sprawdzą się lepiej niż klasyczne kosmetyki kolorowe, gdyż dzięki nim można stworzyć między innymi straszną twarz zombie, pokrytą ranami i zaczynającą się rozkładać.
Zwykłe kosmetyki do makijażu mają zazwyczaj zbyt mało kolorów, a ich ilość w opakowaniu jest niewystarczająca, by pokryć całą twarz upiornym make up’em.
Ponadto farby do twarzy są hipoalergiczne, a ich zmywanie jest łatwe – wystarczy przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym zwilżonym mleczkiem do demakijażu.

Stylizacja na Halloween -soczewki kolorowe

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem twojesoczewki.com