Wszyscy kosmetolodzy i kosmetyczki poszukują idealnego rozwiązania dla swoich klientów. Zabiegu, który będzie gwarantował jak najwyższy poziom skuteczności, nie wymagając przy tym ingerencji kosmetycznej. Rozwiązaniem, które jest najbliżej tego ideału zdają się być urządzenia wykorzystujące działanie fal ultradźwiękowych.

Sprzęt do zabiegów spa - ultradźwięki w służbie piękna - radiofrekwencja

Sprzęt do radiofrekwencji, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii pozwalającej na wygenerowanie wiązki o maksymalnym skupieniu, może oddziaływać na głęboką warstwę skóry, dzięki czemu efekty zabiegów przeprowadzonych z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych są zdumiewające i długotrwale.

Jak działają ultradźwięki?

Urządzenia kosmetyczne oparte o technologie ultradźwiękową, wykorzystują fale ultradźwiękowe (radiofrekwencja) o bardzo dużym skupieniu, która dociera do najgłębszych warstw skóry, do których nie da się dotrzeć innymi typami zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu fala oddziałuje bezpośrednio na kolagen, zawarty w skórze.

Pod wpływem fali ultradźwiękowej temperatura kolagenu zostaje podniesiona do około 68 – 72 stopni Celsjusza, czyli temperatury optymalnej, przy której wpływ na kolagen jest największy. Dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury włókna kolagenowe są wydłużane, a następnie gwałtownie się kurczą. Takie działanie doprowadza do stymulacji kolagenu i tworzenia się nowej sieci włókien kolagenowych w celu odbudowy zerwanych wcześniej połączeń. Takie działanie kolagenu doprowadza do zwiększenia elastyczności skóry. Reakcja ta zachodzi od wewnątrz skóry, co jest prawdziwą rewolucją i przekłada się na rewelacyjne rezultaty zabiegu.

Autorskie urządzenia oparte o najnowszą technologię ultradźwiękową (np. urządzenie Hi’FUsion firmy M’onduniq), wykorzystują najbardziej zaawansowane i dostępne rozwiązania na rynku, dzięki czemu energia uzyskiwana podczas zabiegu jest optymalna i zapobiega występowaniu skutków niepożądanych. Jednorazowe użycie urządzenia wytwarza blisko dziesięć tysięcy punktów kondensacji, które mają bezpośredni wpływ na kolagen zawarty w naszej skórze.

Efekty zabiegu.

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków i ich wpływowi na głębokie warstwy skóry efekty zabiegu są trwalsze i utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych technologii. To obecnie najnowsza generacja technologii wykorzystywanych do zwalczania zmarszczek oraz dbania i pielęgnacji skóry.


Spotkaliście się kiedyś z urządzeniami wykorzystującymi ultradźwięki?
A może mieliście już okazję korzystać z tego typu zabiegów? 🙂