Choć nasze upodobania względem ubioru bywają zmienne, z czasem jednak zaczynamy łaskawym okiem spoglądać na nowe trendy. Tak było ze spodniami jeansowymi, które zakorzeniły się w naszej świadomości dawno temu i mimo upływu lat, wciąż cieszą się ogromną popularnością.
Które kroje jeansów obecnie są na topie i jak je dobierać, aby pasowały do naszej sylwetki?

Popularne kroje jeansów damskich i męskich

Wbrew pozorom, duży wybór modeli i marek dostępnych na rynku, nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie konkretnej pary spodni. Kiedy zrozumiemy jednak, w czym najlepiej wyglądamy, wówczas nie będzie nam trudno znaleźć parę jeansów na miarę potrzeb. Dziś coraz chętniej kupujemy odzież drogą internetową i to właśnie w sieci najłatwiej będzie nam znaleźć markowe spodnie w dobrej cenie.

Kroje jeansów damskich – przestań się ograniczać

Na dobrą sprawę nie ma takiej garderoby, której nie można by powiększyć. Z oczywistych względów, posiadamy więc co najmniej kilka par spodni i nierzadko sięgamy po kolejne. Kobiety mogą dziś wybierać spośród różnych krojów. Ich wygląd, w dużej mierze wynika z dopasowania do określonych sylwetek ciała.

Popularne kroje jeansów damskich
Źródło: bluestilo.com

Jeansy typu skinny, określane mianem rurek, charakteryzują się wysokim stopniem przylegania. Dopasowane mocno do ciała, nie będą dobrą propozycją dla każdego. To z pewnością dobra opcja dla szczupłych kobiet, które dodatkowo chciałyby optycznie wydłużyć nogi. A wbrew pozorom, takie spodnie nosi się naprawdę wygodnie.

To, co kiedyś było modne, nierzadko wraca potem do łask. Dziś panie chętnie zakładają na siebie jeansy typu boyfriend, mom, czy popularne niegdyś dzwony. Obecne interpretacje tych stylów, doskonale wpasowują się w codzienne stylizacji. Duży wybór takich spodni oferują obecnie sklepy internetowe, takie jak np. Bluestilo.

Jeansy męskie – panowie też mają wybór

Dziś niemal każdemu zależy na nienagannej prezencji. Już jakiś czas temu, panowie zdali sobie sprawę z tego, jak ważne jest noszenie ubrań dopasowanych do budowy ich ciała. Dlatego też, w przypadku wyboru jeansów, nie ograniczają się już oni wyłącznie do stawiania na klasyki gatunku, jakimi są spodnie typu straight.

Popularne kroje jeansów męskich
Źródło: bluestilo.com

Także i w przypadku płci męskiej, dużą popularnością cieszą się jeansy określane mianem skinny. Bezpośrednią alternatywą dla nich, cechującą się odrobinę mniejszym dopasowaniem do ciała, są spodnie typu slim. Wspomniane kroje jeansów, znajdziemy dziś w ofercie popularnych i cenionych marek, jak np. Tommy Jeans.

Panowie preferujący większy luz, mogą sięgnąć po spodnie typu loose. Luźne jeansy zapewniają maksymalną wygodę użytkowania i pozwalają zatuszować pewne mankamenty budowy ciała. Pośrednią alternatywą, zyskującą coraz większą popularnością, są jeansy typu tapered, zwane też marchewkami. Dziś znajdziemy je w ofercie niemal każdego z cenionych producentów odzieży. Takie spodnie bez trudu kupimy również w sieci, np. za pośrednictwem sklepu internetowego Bluestilo.

Choć trendy w modzie zmieniają się dość często, nie wszystko ulega zapomnieniu. Od momentu wejścia na rynek pierwszych jeansów, spodnie te cieszą się niesłabnącą popularnością. Dziś dostępne w wielu różnych krojach, zarówno dla płci damskiej, jak i męskiej, są najlepszą propozycją do uzupełnienia codziennych stylizacji.

A Wy, lubicie nosić spodnie jeansowe? Po jakie kroje jeansów sięgacie najczęściej?

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem bluestilo.com.