Ekranizacje kultowych już książek kryjącej się pod pseudonimem E.L. James pisarki wprowadziły niemało zamieszania. Filmy bardzo szybko stały się przebojami i pobiły wiele rekordów budżetowych. Nic dziwnego, to doskonałe kino, sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciółek lub we dwoje, a także idealny pomysł na prezent – oczywiście dla kogoś, kto lubi takie kino. Co warto wiedzieć o ekranizacjach Greya? Sprawdziłam to!

Pięćdziesiąt twarzy Greya i Ciemniejsza strona Greya – pakiet DVD doskonałym pomysłem na prezent

Ekranizacje Greya: o czym są te filmy?

Zarówno książki, jak i filmy opierają się na motywie romansu studentki (Anastasia Steele) ze stojącym na czele prawdziwego imperium biznesowego tytułowym Christianem Greyem. – W głównych rolach obsadzono Dakotę Johnson oraz Jamie Dornana. Wykreowane przez nie postacie są niezwykle charakterystyczne, doskonale zarysowane – dzięki czemu są już elementem popkultury. Film przy budżecie 40 milionów USD zarobił 550 milionów USD. Premiera pierwszego filmu – „50 twarzy Greya” miała miejsce 11 lutego 2015 na festiwalu filmowym w Berlinie. Natomiast „Ciemniejsza strona Greya” – ekranizacja drugiej powieści tej samej autorki – miała miejsce w 2017 roku – w Polsce możemy oglądać ten film od 10 lutego 2017. Drugi z kolei film może się poszczycić boxoffice w wysokości 381 milionów USD. Warto dodać również, że obydwie części to dramaty erotyczne, takie w doskonałym stylu. To z pewnością filmy, które warto obejrzeć, a także mieć w swojej „płytotece” – dlatego też tak popularne są wydania filmów o Greyu na DVD – mówi mój rozmówca z dvdmax.pl

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” i „Ciemniejsza strona Greya” – pomysł na prezent?

W poszukiwaniu prezentu z pomocą przychodzą również ekranizacje Greya. Dlaczego? Okazuje się, że to pomysł na prezent z wielu okazji, jak również taki bez. – To strzał w dziesiątkę. Szczególnie jeśli w grę wchodzi dwupłytowe, pełne wydanie. Zarówno pierwsza, jak i druga część (książki i filmu) to obietnica doskonałej rozrywki i spędzenia czasu przy naprawdę dobrym filmie. Nic dziwnego, że filmy te kupujemy przyjaciółkom, siostrom, żonom czy nawet mamom. Film ucieszy każdego, kto przeczytał książki E. L. James. Dodam jeszcze, że jak się okazuje, nie tylko Walentynki są dobrą okazją, by kupić te filmy – dodaje ekspert (dvdmax.pl)


M

ożna dyskutować o tym, czy ekranizacje powieści o Greyu są wielkimi dziełami filmowymi, czy podobają nam się dialogi, a nawet obsada i kreowane postacie. Trzeba jednak przyznać, że filmy te mają coś w sobie – coś co przyciągnęło do kin miliony ludzi na całym świecie. Ich atutem jest przede wszystkim to, że pokazują niezwykle zmysłowy świat, bez owijania w przysłowiową bawełnę.
Kobiety na całym świecie pokochały Christiana Greya przede wszystkim za to, że z jednej strony potrafi być odważny, nieustępliwy i namiętny, a z drugiej subtelny. Takie są również filmy, których jest głównym bohaterem.