Jesienią wielu z nas uwrażliwia się szczególnie na piękno przyrody oraz wszelkie zmysłowe doznania, w tym również te zapachowe. Z tego powodu wśród osób wybierających zapach dla siebie właśnie na tę porę roku zauważyć można wyraźne upodobanie do zapachów szyprowych, które zdecydowanie królują właśnie w tym okresie.

Perfumy szyprowe

I jest to w pełni zrozumiałe, gdyż perfumy z tej grupy przywodzą na myśl majestatyczną, jesienną przyrodę, która szykuje się do zimowego snu. Efekt ten jest zasługą obecności w tych eliksirach akordów drzewnych, ziołowych, paczuli, cytrusów oraz żywicy.

Oto najpopularniejsze perfumy szyprowe doskonałe do noszenia w przededniu zimy.

Perfumy szyprowe - Armani Si Intense
Armani Si Intense, źródło: perfumy.pl

Młodszej siostry kultowego zapachu Si, czyli Si Intense od Armaniego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ta woda perfumowana jest wyjątkowo intensywna, a oprócz tego zachwyca swoim potężnym ładunkiem kobiecości. Otwarcie tej kompozycji zdominowały co prawda cytrusy oraz czarna porzeczka, ale już po dłuższej chwili na pierwszy plan wysuwają się aromaty paczuli, osmantusa, dzięgla oraz nuty drzewne, czyli wszystko to, co najlepsze w perfumach szyprowych.

Perfumy szyprowe - Chanel Coco Mademoiselle
Chanel Coco Mademoiselle, źródło: perfumy.pl

Jeśli jesienią chcemy połączyć swoją kobiecą delikatność ze zmysłowymi akcentami, koniecznie wypróbuj na swojej skórze kultowy już zapach od Chanel, czyli Coco Mademoiselle. W tej wodzie perfumowanej znajdziesz zarówno radosny optymizm, jak i nieprzemijającą elegancję. Sporą dozę energii zapewnia orzeźwiające, cytrusowe otwarcie tego eliksiru, natomiast uwodzicielska aura jest zasługą wybijających się później akordów paczuli i wetywerii.

Perfumy szyprowe - Bottega Veneta
Bottega Veneta, źródło: perfumy.pl

Również kobiety stawiające przede wszystkim na ponadczasowy szyk znajdą wśród szyprowych perfum idealną propozycję na jesień. Flagowym zapachem szyprowym właśnie na tę porę roku jest bez wątpienia Bottega Veneta, której nie można odmówić ogromnej dozy ekstrawagancji i luksusu. Aromaty bergamotki, które witają przy pierwszym kontakcie z tym zapachem, stanowią idealne preludium dla rozwijających się następnie akordów mchu dębowego, skóry oraz paczuli.

Pragniecie jesienią przypomnieć sobie wspomnienia z letnich podróży?

Perfumy szyprowe - Chloe Nomade
Chloe Nomade, źródło: perfumy.pl

Zatem sięgnijcie po szyprową nowość od marki Chloe, czyli wodę perfumowaną Nomade. Jej lekkość jest zasługą umieszczenia w nutach głowy słodkiej mirabelki, której partnerują soczyste cytrusy. Z kolei atmosferę dalekich wojaży przywodzą na myśl stanowiące bazę tego eliksiru mech dębowy, drzewo bursztynowe i paczuli.

Perfumy szyprowe - Tom Ford White Patchouli
Tom Ford White Patchouli, źródło: perfumy.pl

Wśród jesiennych klasyków o szyprowym charakterze można znaleźć również idealną propozycję dla fanek paczuli – mowa tutaj oczywiście o wodzie perfumowanej White Patchouli od Toma Forda. Jak w większości szyprowych klasyków, również ten eliksir otwiera się nutami bergamotki, podkreślanymi przez korzenną kolendrę. Z kolei w bazie poza paczulą wyczuć można również nuty drzewne.

Więcej o fenomenie szyprowych perfum na jesień możecie przeczytać tutaj: https://perfumy.pl/TOP-10-meskich-perfum-na-jesien-blog-pol-1535981766.html.

A Wy lubicie szyprowe zapachy? Które z nich są Waszymi ulubionymi na jesień? 😉

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem perfumy.pl