Peeling jest jednym z najczęściej kupowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ potrafi mieć na skórę zbawienny wpływ. Dzięki niemu jest ona odświeżona i odmłodzona. Poza tym, kosmetyk rewelacyjnie radzi sobie także z przebarwieniami i niewielkimi niedoskonałościami.

Peeling cukrowy

Właściwości peelingu

W jaki sposób peeling oddziałuje na Twoją skórę? To proste! W jego konsystencji znajdują się ścierające drobinki, które podczas mycia likwidują martwy naskórek. Jest to istotne, ponieważ jego nadmiar może skutkować zatkanymi porami. To z kolei sprawia, że skóra nie może oddychać, staje się szara, ziemista, a na jej powierzchni pojawiają się niedoskonałości.

Poza tym, nie zapominaj także o tym, że skóra pozbawiona martwego naskórka jest lepiej przygotowana do przyjęcia innych kosmetyków takich jak kremy, czy maseczki pielęgnacyjne. 

Peelingi – np. cukrowy do ciała

Lato w pełni, dlatego świetnym wyborem może okazać się odżywczy peeling cukrowy do ciała od Clochee. Dzięki niemu przez cały dzień poczujesz świeży, truskawkowy zapach. Przyjemna woń to dodatek do rewelacyjnych właściwości peelingu, który oczyści Twoją skórę z martwych komórek oraz innych zanieczyszczeń.

Clochee - Peeling enzymatyczny

W składzie kosmetyku odnajdziesz m.in. masło shea, pestki malin, olej ze słodkich migdałów, czy olej kokosowy, które złuszczą, odżywią, wygładzą i zregenerują Twoją skórę.

Po więcej produktów zapraszam na: peelingi enzymatyczne

 
Zadbaj o siebie i zafunduj sobie dogłębne oczyszczenie. Pamiętaj jednak, że jeżeli jesteś posiadaczką cery normalnej lub wrażliwej, nie powinnaś przesadzać z częstotliwością stosowania peelingu. Wystarczy jeżeli użyjesz go raz na dwa tygodnie.
Inaczej jest w przypadku cery mieszanej lub tłustej, której peeling może przydać się nawet dwa razy w tygodniu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji skóry.


A Ty lubisz stosować peelingi? Jak często je stosujesz? 😉