Każda kobieta marzy o tym, by na co dzień czuć się piękną. Potrzebne nam są do tego odpowiednie ubrania, dodatki, fryzura, a przede wszystkim makijaż. Dobry make-up wcale nie musi być mocny, może być subtelny i delikatny. Niezbędne są do niego odpowiednie akcesoria.
W tym artykule dowiesz się, jak wybrać podstawowe pędzle do makijażu.

Pędzle do makijażu - jak wybrać zestaw dla początkujących?

Bez pędzli ani rusz

Wydaje się, że wiele kosmetyków, można łatwo nałożyć na twarz palcami i dłońmi. Jednak, czy nie zauważasz wtedy, że na skórze częściej zostają smugi, które trudno rozetrzeć? Może też, borykasz się z powracającymi drobnymi niedoskonałościami? Może to być spowodowane zbyt częstym dotykaniem twarzy. Nakładanie makijażu przy pomocy akcesoriów, to nie tylko lepsze rozprowadzenie produktów, ale i bardziej jednolity efekt, a także zdrowsza skóra.

Podstawowy zestaw akcesoriów

Zacznijmy od podstawowych etapów upiększania twarzy: podkładu i pudru. Pędzel do podkładu, powinien być wykonany z włosia syntetycznego. Najpopularniejsze są dwa kształty – płaski, języczkowy lub grubszy, tzw. flat top, z szeroką, równo ściętą końcówką. Wybór pędzla do pudru, jest bardziej intuicyjny i zależy głównie od wielkości. Do użytku w domu, najlepiej wybrać duży, puchaty pędzel, natomiast do noszenia w torebce lub zabrania w podróż – mały, często składany, typu kabuki.
W makijażu ważne jest też konturowanie twarzy. Możesz do tego użyć uniwersalnego pędzla do różu, bronzera i rozświetlacza, w kształcie jajka. Jego bocznymi krawędziami nałożysz róż i bronzer, a czubkiem rozświetlacz.

Pędzle do makijażu - jak wybrać zestaw dla początkujących?

Nawet jeśli na co dzień nie malujesz oczu, na większe wyjścia, może przydać Ci się pędzel do cieni. Będzie on potrzebny zarówno do aplikacji, jak i roztarcia cieni. Najlepiej więc wybrać płaski, lecz nieco grubszy pędzel. Możesz też pokusić się o zakup dwóch innych pędzli: płaskiego i puchatego, do blendowania cieni, szczególnie, jeśli lubisz malować oczy.
Dodatkowo, w podstawowym zestawie, powinien znaleźć się pędzel do brwi. Być może, w codziennym make-upie, nie masz zwyczaju podkreślania brwi, jednak gdy raz spróbujesz, zobaczysz różnicę. Nawet gdy masz gęste brwi, podkreślenie ich linii i delikatne wypełnienie, tworzy doskonałą ramę dla oka, dzięki czemu, dodaje mu wyrazistości. Poza tym, w zależności od tego, jaki make-up lubisz wykonywać, mogą przydać Ci się pędzle do eyelinera oraz do ust.

Tanie czy drogie?

Nie ukrywajmy, że dość istotnym czynnikiem przy wyborze akcesoriów do makijażu, jest ich cena. W sklepach internetowych, możemy znaleźć gotowe zestawy, ale możliwe, że ze względu na swoje preferencje, będziesz chciała skompletować zestaw samodzielnie. Ceny różnią się przede wszystkim ze względu na rodzaj włosia. Syntetyczne włosie będzie miało niższą cenę, naturalne – nieco wyższą. Jeśli masz uczulenie na zwierzęcą sierść lub skłonności do alergii, bezpieczniej wybrać wegańskie pędzle z włosiem taklon (syntetycznym).
Warto zwrócić uwagę także na trzonki i skuwki. Trzonki powinny być wykonane z trwałego materiału, np. lakierowanego drewna. Podobnie skuwki – powinny być wytrzymałe i dobrze trzymać włosie. Na rynku możemy znaleźć produkty, w których stosunek ceny do jakości, jest bardzo dobry, np. marki Tools For Beauty.

Pędzle do makijażu - jak wybrać zestaw dla początkujących?

Przechowywanie i czyszczenie

Akcesoria do pielęgnacji i makijażu, długo utrzymują swoje właściwości, jeśli odpowiednio o nie dbamy. Do przechowywania, najlepiej używać specjalnego etui lub tuby, aby produkty nie miały styczności z kurzem i innymi kosmetykami. Należy je regularnie myć, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, najlepiej przy użyciu delikatnego szamponu lub mydła antybakteryjnego. Bardzo pomocne są w tym silikonowe czyściki. Brak odpowiedniej pielęgnacji, może się odbić na kondycji naszej skóry, natomiast systematyczne utrzymywanie higieny, pozwala korzystać z pędzli do makijażu twarzy i oczu przez lata.

* Artykuł powstał przy współpracy z drogerią internetową trena.pl .