Ostatnio coraz szersze grono konsumentów przekonuje się do naturalnych produktów. Dotyczy to nie tylko artykułów spożywczych, ale również kosmetyków, suplementów diety, a nawet leków. W pięknym stylu do łask powróciły również oleje. Wiele osób, ze szczególnym entuzjazmem podchodzi do oleju makowego, który jest znany ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę.
Co warto wiedzieć o tym produkcie?

Olej makowy – niezastąpiony w kosmetyce

​Olej makowy tłoczony na zimno – jakie ma właściwości?

Nasiona maku są chętnie wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu. Chyba każdy z nas, choć raz w swoim życiu jadł makowca, a może nawet używał kosmetyku, stworzonego na bazie tych maleńkich nasionek. Warto wiedzieć, że wyróżniamy dwa rodzaje maku – mak lekarski i polny. Z tego pierwszego pozyskuje się opium, dlatego jego hodowla jest regulowana prawnie. Natomiast jeśli chodzi o mak polny, to spotkamy go na większości polskich pól.

Olej wytwarzany z nasion maku, doskonale wpływa na cały organizm. Zawdzięcza to zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9, steroli, przeciwutleniaczy z grupy tokoferoli oraz witamin K i A. Olej makowy tłoczony na zimno posiada właściwości lecznicze, gdyż zwiększa elastyczność żył i pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Można przyjmować go jako suplement diety lub stosować w formie aromatycznego dodatku do potraw. W tym drugim przypadku, świetnie podkreśli smak wielu dań. Warto stosować go głównie na zimno, bowiem wtedy nie traci swoich właściwości. Jednak z uwagi na stosunkowo wysoką temperaturę dymienia, nadaje się również do wypieków.

​Olej makowy – jak wpływa na urodę?

Jedną z najbardziej docenianych właściwości oleju makowego jest jego pozytywny wpływ na skórę. Dobroczynne działanie maku nie umknęło więc uwadze producentów kosmetyków, którzy z ogromną chęcią wykorzystują go do produkcji swoich produktów. Co ważne, olej makowy, zwłaszcza ten pochodzący od producenta rolnego, może stosować każdy z nas. Taki produkt można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-makowy-tloczony-na-zimno/.

Olej makowy tłoczony na zimno wspiera regenerację skóry, nawilża ją i pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu wilgotności. Do tego zapobiega rogowaceniu naskórka oraz powstawaniu zaskórników. Sprzyja nie tylko zdrowej i pięknej skórze, ale również odżywia włosy. Może więc okazać się niezastąpionym produktem w codziennej pielęgnacji. Niektórzy dodają go do ulubionych kosmetyków, a inni stosują samodzielnie lub w połączeniu z innym olejem bazowym. Olej makowy jest łagodny dla skóry, dlatego powinien sprawdzić się również w przypadku cery wrażliwej. Dzięki temu, że można go używać na wiele sposobów, jest uznawany za produkt uniwersalny.

Znacie olej makowy? Mieliście już okazję stosować go w swojej pielęgnacji?

* Artykuł powstał przy współpracy z marką olejewielkierychnowo.pl.