Powstawanie zmarszczek i utrata jędrności skóry to naturalny proces. Możemy jednak spowalniać go i zapobiegać widocznym skutkom upływającego czasu na skórze – tutaj szczególnie pomocne są zabiegi medycyny estetycznej, z których możemy skorzystać aktualnie w całej Polsce.

Medycyna estetyczna

Już po trzydziestym roku życia skóra zaczyna się powoli starzeć. Zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny, które stanowią naturalne „rusztowanie” dla skóry. W efekcie skóra staje się bardziej sucha, cienka, mniej elastyczna i mogą zacząć pojawiać się na niej zmarszczki.

Na proces starzenia się skóry wpływają też inne czynniki, między innymi tryb życia – stosowanie używek, nieodpowiednia dieta, niewystarczająca ilość płynów czy opalanie się także przyspieszają pojawienie się na skórze zmarszczek.

Problemowi najlepiej zapobiegać – właśnie dlatego osoby, którym zależy na zachowaniu młodości skóry na dłużej, powinny pamiętać o zdrowym trybie życia, a także o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Jeszcze lepsze efekty możemy uzyskać wtedy, gdy będziemy korzystali ze specjalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – profilaktyka i usuwanie zmarszczek

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na terapiach anti-aging, czyli zapobieganiu zmarszczkom i innym skutkom upływającego czasu. Możemy również wybrać zabiegi pozwalające na uzyskanie widocznych efektów również przy skórze dojrzałej.

Medycyna estetyczna jest przy tym znacznie skuteczniejsza niż stosowanie nawet najlepszych kosmetyków. Zabiegi tego rodzaju przeprowadzane są tam, gdzie można uzyskać najlepsze skutki – w głębszych warstwach skóry. Są jednocześnie bezinwazyjne, dlatego są znacznie bezpieczniejsze niż chirurgia plastyczna, a także nie powodują poważnych skutków ubocznych. Co więcej, zabiegi tego rodzaju wcale nie są bardzo kosztowne. Właśnie dlatego zyskały sobie wielu fanów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Pełną gamę zabiegów medycyny estetycznej oferuje między innymi Centrum Medyczne Plus Med z Kielc – jego zakres usług zaprezentowany jest na stronie internetowej: https://plusmed.info.pl/medycyna-estetyczna/.

Zabiegi medycyny estetycznej zapobiegające i likwidujące oznaki starzenia:

  • mezoterapia igłowa – zabieg polegający na dostarczeniu w głębsze warstwy skóry koktajli substancji aktywnych, znacząco poprawia stan skóry i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu
  • usuwanie zmarszczek Botoksem – zabieg stosowany przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych
  • usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – to zabieg stosowany w przypadku głębszych i płytszych zmarszczek o charakterze niemimicznym
  • zabiegi laserowe – laser stymuluje skórę do regeneracji, a także pomaga w usunięciu skutków upływu czasu
  • peelingi – polecane w przypadku młodszej skóry, pomagają w likwidacji drobnych zmarszczek, poprawiają koloryt skóry, usuwają blizny, przebarwienia
  • wolumetria – zabieg polegający na poprawie owalu twarzy, który zamazuje się wraz z upływem czasu

To tylko wybrane zabiegi medycyny estetycznej, których głównym celem jest zatrzymanie postępu starzenia skóry oraz usunięcie już widocznych oznak upływającego czasu.

Warto przy tym wskazać, że zabiegi medycyny estetycznej w dziedzinie anti-aging powinny być przeprowadzane regularnie – tylko wtedy można uzyskać optymalne efekty na dłużej. Także zabiegi z użyciem Botoksu oraz kwasu hialuronowego nie zapewniają trwałych efektów – najczęściej utrzymują się od około 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie można je powtórzyć.

Podsumowując, gdy chcesz zachować młody wygląd skóry na dłużej, skorzysta z oferty gabinetów medycyny estetyczne!