Gęste, ale bardzo naturalne czy może mocno podkreślone brwi? Makijaż permanentny pozwala nam uzyskać dowolny wygląd brwi, w zależności od indywidualnego stylu i upodobań. Grunt, to wybrać odpowiednią metodę pigmentacji, dzięki której osiągniemy najlepszy, wymarzony efekt.
Pigmentacja łuku brwiowego w makijażu permanentnym odbywa się różnymi metodami i narzędziami. Warto dokładnie przemyśleć wybór obu tych rzeczy, bo zależy od nich sam efekt końcowy, a także jego trwałość.

Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać?

W gabinetach kosmetycznych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt (sprawdź salon
https://www.beautystory.pl/makijaz-permanentny-brwi/
) makijaż permanentny brwi możemy wykonać maszynką lub tzw. piórkiem, dostosowując kształt łuku brwiowego do wybranego stylu.

Ombre nie tylko u fryzjera

Styl ombre to koloryzacja lub pigmentacja tonowa. Znamy go najlepiej jako sposób farbowania włosów, ale w stylu ombre można również nosić ubrania czy zdobić paznokcie, a także pigmentować brwi w makijażu permanentnym. W tym ostatnim przypadku, ombre oznacza, że linergistka aplikuje pigment tak, aby uzyskać efekt wycieniowania na górnej linii łuku brwiowego i u jego nasady. Z kolei dolna granica brwi i końcówka łuku są podkreślone wyraźniej. Daje to bardzo naturalny efekt zagęszczenia brwi. Makijaż permanentny brwi w stylu ombre wykonuje się maszynką, co skutkuje trwałością od 18 do 24 miesięcy.

Delikatne jak piórko

Brwi metoda piórkowa to nic innego jak microblading. Mówiąc ściślej, pigmentację przeprowadza się tu za pomocą płaskiego nożyka, którym linergistka wykonuje liczne mikronacięcia naskórka. Następnie wprowadza do nich barwnik. Ta metoda, podobnie jak ombre, pozwala na uzyskanie naturalnego, bezpretensjonalnego zagęszczenia brwi. Jej efekty są jednak mniej trwałe – microblading utrzymuje się około 12 miesięcy. Jest to jednak doskonały wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym i wolą zostawić sobie furtkę do szybszej rezygnacji z tego typu podkreślania czy korekty urody.

Mocno, ale z klasą

Inną, chętnie wybieraną metodą pigmentacji brwi, jest tzw. metoda cienia. Permanentne brwi w tej odsłonie mają być wyraźnie zarysowane, dlatego barwnik wprowadzany jest jednolicie na całym łuku brwiowym, bez efektu rozmycia w jakimkolwiek miejscu. Takie podkreślone na całej długości brwi prezentują się bardzo elegancko i efektownie. Makijaż wykonuje się tym razem maszynką, dlatego jego trwałość to 1,5-2 lat. Jest to typ makijażu dla osób bardzo zdecydowanych, które na co dzień wybierają wyrazisty look i mocne detale. Nie ma w sobie jednak efektu sztuczności, choć brwi są widocznie podkreślone. Mają stanowić element eleganckiego makijażu pewnej siebie kobiety.

Trochę z tego, trochę z tamtego

Ponieważ każda z metod i stylów pigmentacji brwi zwykle wydaje się atrakcyjna, możemy je połączyć, decydując się na technikę hybrydową. Dzięki temu efekt ombre da się uzyskać także za pomocą piórka.

* Partnerem artykułu jest salon makijażu permanentnego BeautyStory.