Marzeniem każdej z nas jest bycie piękną. Codziennie staramy się dążyć do jak najlepszego wyglądu, stosując odpowiednie kosmetyki, dbając o swoją cerę, włosy i paznokcie. Jednak czasem zdarza się tak, że nie posiadamy naturalnej predyspozycji do posiadania pięknych, długich loków czy podkręconych, idealnych rzęs.

Lifting rzęs - jak działa?

W takim wypadku możemy pomóc sobie wieloma różnymi zabiegami, a w przypadku rzęs jest ich do wyboru naprawdę dużo: przedłużanie metodą 1:1, metodą objętościową lub skorzystanie z liftingu.
Dzięki temu ostatniemu zabiegowi, mamy szansę nie tylko korzystnie wpłynąć na rzęsy, ale także uatrakcyjnić je wizualnie.

Jak to działa?

Lifting rzęs to zabieg polegający na maksymalnym podkręceniu rzęs poprzez podklejenie ich końców na około godzinę. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się do kilku tygodni. Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem powiek ze szczególnym uwzględnieniem usunięcia makijażu. Kolejnym etapem jest oddzielenie górnej i dolnej partii rzęs. Następnie na powieki nakleja się specjalistyczne wałeczki silikonowe, do których podkleja się rzęsy za pomocą specjalnego kleju. Aby procedura była skuteczna, włoski nie mogą na siebie zachodzić.

Gdy rzęsy zostają poprawnie przyklejone, stylistka nakłada na nie warstwę aktywatora, dzięki któremu zakręcają się. Ostatnim etapem jest odczekanie kilku minut i utrwalenie efektu za pomocą odpowiedniego preparatu, a także podkreślenie koloru włosków za pomocą żelowej henny.

Laminowanie wspomaga włoski

Jak wiadomo częste zabiegi na rzęsach, a szczególnie te, które je obciążają, mogą spowodować ich osłabienie. Aby temu zapobiec i jednocześnie odpowiednio odżywić włoski, przy okazji liftingu można wykonać również laminację. Zabieg ten polega na nałożeniu na rzęsy keratyny, która nie tylko pogrubi je i uatrakcyjni wizualnie, ale przede wszystkim odżywia je i wzmacnia. Dzięki temu nasze rzęsy będą w stanie łatwiej znieść codzienny makijaż i zabiegi upiększające, na które się zdecydujemy.

Zalety zabiegu

Największym plusem liftingu rzęs jest to, że nie doczepiamy do nich żadnych dodatków; procedura polega na uzyskaniu maksymalnie dobrego efektu na naturalnych włoskach pacjentki. Oznacza to całkowitą rezygnację z obciążających, czasem nienaturalnie wyglądających “firanek” oraz zapewnia twarzy naturalny, atrakcyjny wygląd.
Ponieważ zabieg trwa nie dłużej niż godzinę i jest zdecydowanie krótszy niż przedłużanie, łatwiej jest poradzić sobie z koniecznością zamknięcia oczu na ten czas.

Dodatkowym plusem jest fakt, że jeżeli nie możemy akurat skorzystać z usług stylistki, przy użyciu odpowiednich narzędzi możemy przeprowadzić zabieg samodzielnie. Proces ten nie będzie skomplikowany, jeżeli skorzystamy z najlepszego zestawu liftingu i laminacji rzęs.


A Wy, w jaki sposób podkreślacie swoje rzęsy? Korzystaliście kiedyś z zabiegu liftingu rzęs? 😉