Moda i najnowsze trendy nigdy się nie zatrzymują, wręcz przeciwnie – potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Przy aranżacji łazienki, najważniejsza jest jej funkcjonalność.

Łazienkowe trendy w aranżacji na sezon 2019/2020

Zaraz potem zwracamy uwagę na jej ładny wystrój. Chcemy, by nasza łazienka, tak jak inne pomieszczenia w domu, była nowoczesna i komfortowa.
Zastanawiasz się, jak urządzić modną łazienkę? Poznaj łazienkowe trendy w aranżacji na sezon 2019/2020, które znacznie odbiegają od tych, prezentowanych przez ostatnie lata.

Łazienkowe trendy w aranżacji - postaw na czerń
Źródło: tanialazienka.com

Łazienkowe kolory

Bardzo ważnym elementem nadającym styl i charakter każdemu wnętrzu, jest jego odpowiednio dobrana kolorystyka. W sezonie 2019/2020, coraz częściej odchodzi się od stylu skandynawskiego i klasycznej bieli, na rzecz bardziej zdecydowanych kolorów.

Coraz modniejsza w łazience jest czerń, zarówno na ścianach, jak i w postaci armatury łazienkowej. Czarna umywalka, to wciąż łazienkowa awangarda. Częściej decydujemy się na czarne płytki, będące na przykład imitacją kamienia lub marmuru. Bardzo ładnie prezentują się na ścianach płytki z ciekawym, jaśniejszym żyłkowaniem.
Czerń, zastosowana z umiarem, sprawdzi się również w niewielkich przestrzeniach i nie będzie przytłaczająca. Można na przykład położyć czarne płytki na jednej ścianie lub tylko we wnęce. W połączeniu z metalowymi dodatkami oraz szkłem, czerń nada łazience niepowtarzalny, industrialny klimat.

Warto zwrócić uwagę również na pastelowe kolory. Living Coral to kolor roku wybrany przez Pantone Color Institute. Jest to bardzo energetyczna i delikatna barwa, która nada wnętrzu niesamowicie komfortową atmosferę. Warto zastosować ten kolor jako dekor lub w postaci dodatków, bądź też oświetlenia. Dzięki temu, łazienka nabierze kobiecego charakteru.

Urządzanie łazienki - wanna czy kabina?
Źródło: tanialazienka.com

Wanna czy kabina prysznicowa?

To odwieczny dylemat podczas aranżacji łazienki. Co wybrać – wannę, czy może kabinę prysznicową? Bardzo ważne są oczywiście względy czysto praktyczne, ale co będzie modniejsze i co będzie bardziej pasowało do nowoczesnego wnętrza łazienki?

Kabiny prysznicowe, od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością i często są wybierane, ponieważ zajmują mniejszą ilość miejsca, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz spełniają wiele funkcji jednocześnie. Jeśli ze względów praktycznych zdecydujemy się na prysznic, warto rozważyć wybór kabiny Walk-in, która powoli wypiera tradycyjne kabiny narożne. Kabiny te, zbudowane są z dużych, przeszklonych ścian i często nie posiadają drzwi. Ściany są ustawione bezpośrednio na posadzce, z odwodnieniem liniowym. Warto pamiętać, że w takiej, niejako “otwartej” kabinie, będzie nieco chłodniej niż w tradycyjnej.

Jednak nawet najwygodniejsza kabina prysznicowa, nie zapewni takiego relaksu i odprężenia, na jaki możemy liczyć w wannie. Jeśli posiadamy w łazience wystarczającą ilość miejsca, zdecydujmy się na bardzo modną wannę wolnostojącą. Będzie się ona prezentować niezwykle korzystnie w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na bryłę opływową lub kubistyczną.

Urządzanie łazienki - podwieszane urządzenia sanitarne
Źródło: tanialazienka.com

Nowoczesność w łazience

Mając możliwość zaplanowania i aranżacji wnętrza łazienki, warto pomyśleć, jakie rozwiązania będą dla nas najwygodniejsze.

Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca, możemy zamontować toaletę oraz bidet obok siebie. Zdecydowanie nowoczesnym i komfortowym wyborem, jest zamontowanie urządzeń podwieszanych. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie utrzymać je w czystości. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych kształtów misek WC. Ciekawym trendem, będącym ukłonem w stronę ekologii i higieny, są miski bezkołnierzowe. Tradycyjny kołnierz wewnętrzny jest siedliskiem brudu, kamienia oraz bakterii. Dzięki jego wyeliminowaniu, do czyszczenia nie trzeba stosować silnych detergentów.

Kolejną nowością, jeśli chodzi o urządzenia sanitarne, jest deska sedesowa z funkcją bidetu – inaczej nazywana toaletą myjącą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, również oszczędzamy miejsce w ciasnej łazience.

Oświetlenie łazienkowe

Projekt aranżacji łazienki, nie może obyć się bez odpowiedniego oświetlenia. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych lamp czy plafonów umieszczonych na środku pomieszczenia, na rzecz punktowego oświetlenia diodami LED, które charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Zazwyczaj, ma ono charakter dekoracyjny – pozwala podkreślić elementy wystroju wnętrza i dodaje mu odpowiedniego charakteru.

 

Jak Wam się podobają takie łazienkowe trendy w aranżacji? Których z nich, najbardziej przypadł Wam do gustu? 😉

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem tanialazienka.com.