Powodów, dla których decydujemy się usunąć tatuaż jest mnóstwo. Najczęściej wzór przestaje nam się podobać, a wzór blaknie z biegiem lat. Jeszcze kiedyś całkowite pozbycie się tatuażu wydawało się niemożliwe, jednak obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom, możemy to zrobić w bardzo szybki i prosty sposób.

laserowe usuwanie tatuażu

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na emisji impulsu do skóry z tatuażem. Następuje wówczas rozbicie pigmentu na cząsteczki, które zostaną usunięte z organizmu. Przed zabiegiem można znieczulić odpowiedni obszar ciała za pomocą maści, jednak dotyczy to przeważnie bardzo delikatnych miejsc. Działania lasera nie powoduje bólu, a jedynie dyskomfort. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości tatuażu. Na sam koniec zakładany jest opatrunek.

laserowe usuwanie tatuażu - efekty

Najnowocześniejsza metoda usuwania tatuażu

Kiedyś jedyną metodą usuwania tatuaży był zabieg chirurgiczny, po którym pozostawały szpecące blizny. Postęp technologiczny pozwala obecnie na pozbycie się niechcianej pamiątki w sposób trwały i bezpieczny. Jedną z najnowocześniejszych metod usuwania tatuażu jest zabieg laserem QSwitch. Jest skuteczny w przypadku amatorskich tatuaży, wykonanych przy użyciu pierwiastkowego węgla, jak i profesjonalnych z użyciem organicznych barwników.

laserowe usuwanie tatuażu - sprzęt

Laser QSwitch posiada różne długości fal laserowych, które potrafią wnikać również głęboko w skórę. Dzięki temu ryzyko powstawania blizn jest zminimalizowane. Zabieg z laserem QSwitch jest dużo bardziej bezpieczny oraz trwa krócej w porównaniu do starszych metod. Jednym z gabinetów oferujących najnowocześniejsze zabiegi z użyciem lasera, w tym QSwitch jest J’adore Instytut w Krakowie. Ofertę salonu kosmetycznego znajdziecie na stronie http://jadoreinstytut.com/laserowe-usuwanie-tatuazu

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

Usuwanie tatuażu przy pomocy lasera jest bezpieczną metodą, a czasami nawet mało odczuwalną. Oznacza to, że zabieg jest prawie bezbolesny, a miejsce po działaniu lasera bardzo szybko się goi. Biorąc pod uwagę przeciwwskazania i przestrzegając zaleceń pozabiegowych można mieć pewność, że nie dojdzie do żadnych poważnych powikłań. Naturalnym procesem jest powstawanie strupków, których nie wolno rozdrapywać. Należy również dbać o higienę, natłuszczać miejsce poddanne zabiegowi oraz nie wystawiać skóry po tatuażu na słońce.

Jakie są efekty laserowego usuwania tatuażu?

Zabieg ma na celu całkowite pozbycie się tatuażu. Jeszcze do niedawna, usunięcie barwnika ze skóry wydawało się niemożliwe, szczególnie koloru zielonego i niebieskiego. Obecnie już kilka zabiegów wystarczy, by pozbyć się całkowicie niechcianego tatuażu. Najprościej usuwa się czarny pigment, najtrudniej jasny, taki jak żółty i pomarańczowy. Efekty zależą również od wieku tatuażu, koloru, natężeniu barw, typu skóry oraz wielkości rysunku.

laserowe usuwanie tatuażu - efekty