Kosmetyki mineralne, na pierwszy rzut oka, nie różnią się od tych tradycyjnych. Tajemnica ich przewagi leży bowiem nie w kształcie opakowania, czy wyglądzie, a w przyjaznych składnikach.

Dlaczego zatem korzystanie z nich ma sens?

Kosmetyki mineralne a zwykłe

Kosmetyki mineralne – bezpieczne i skuteczne

Nowe użytkowniczki pudrów czy podkładów mineralnych często są zaskoczone tym, jak prosty i krótki jest ich skład, podany na opakowaniu. Nic w tym dziwnego. Styczność z typowymi produktami do makijażu, jakie stanowią większość asortymentu dużych drogerii, przyzwyczaiła nas do podejrzliwości. Tymczasem pudry mineralne, to najczęściej kilka nieskomplikowanych składników, takich, jak tlenek cynku, żelaza, mika czy krzemionka.

Tak samo wygląda sprawa z pozostałymi kosmetykami mineralnymi. Zarówno wchodzące w ich skład półprodukty, jak i ich proporcje, dobrane zostały starannie przez ekspertów w dziedzinie makijażu naturalnego (jak sprawdzona marka https://bikormakeup.com/pl/, którą wszystkie chyba znamy, chociażby z jej świetnej ziemi egipskiej). Ich zadanie to nie tylko krycie niedoskonałości cery, wyrównywanie kolorytu czy nadawanie odpowiedniego odcienia powiekom lub ustom, ale i wywieranie pozytywnego wpływu na stan skóry.
Można więc powiedzieć, że w większości przypadków cienie, szminki czy podkłady mineralne to również kosmetyki lecznicze, o czym zaświadczają właścicielki cery z problemami.

Ryzykowne kosmetyki – zdrowie jest najważniejsze

Makijaż przy użyciu kosmetyków, które w swoim składzie zawierają podejrzane składniki, może wyglądać naprawdę zachwycająco. Jednak sięganie po produkty tego typu częściej, niż tylko sporadycznie, może przyczynić się do szeregu problemów. Boleśnie przekonują się o tym szczególnie kobiety o wrażliwej cerze, dla których drażniące substancje, zawarte w kosmetykach, mogą oznaczać konieczność natychmiastowego leczenia dermatologicznego.

Po użyciu niewłaściwie dobranych pudrów mineralnych rezultatem będzie co najwyżej niezbyt twarzowy kolor. W przypadku wyładowanych chemikaliami produktów, możemy już nie mieć tyle szczęścia.


N

awet, jeśli dana skóra nie wydaje się reagować negatywnie na regularną aplikację takiego pudru, kredki do oczu czy cieni, nie oznacza to, że z czasem konsekwencje ich stosowania nie przybiorą negatywnej formy.
Regulacje dotyczące substancji dopuszczonych do użytku w przemyśle kosmetycznym są niestety dalekie od ideału. Z roku na rok obserwujemy bowiem rosnącą liczbę doniesień o składnikach, które w przeszłości były uznawane za bezpieczne. Natomiast nowa seria badań, rzuciła niepokojące światło na ich znaczenie dla naszego zdrowia.
Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się sięgnięcie po makijaż, który nie kryje w sobie takich niespodzianek.

 A Wy, sięgacie w swoim makijażu po kosmetyki mineralne? 😉

* Artykuł powstał przy współpracy z bikormakeup.com.