Każda z nas powinna mieć przy sobie zestaw podstawowych kosmetyków. W torebce czy kosmetyczce nie może zabraknąć tego, czego potrzebujemy na co dzień. Muszą to być kosmetyki, które błyskawicznie sprawią, że będziesz wyglądała jak z żurnala, a jednocześnie uratują zrujnowany make-up.
Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce.

Kosmetyki do twarzy – czego nie może zabraknąć w damskiej kosmetyczce?

Dobrze dobrany podkład

Najważniejszym elementem jest oczywiście podkład. Może być ci potrzebny, kiedy nagle okaże się, że musisz wyjść po pracy lub zauważysz, że na twojej twarzy ciągle widać ślady niewyspania bądź stresu. Dobrze dobrany podkład to podstawa – musi być wspaniale dopasowany do koloru twarzy.

Jego zadaniem jest zakrycie niedoskonałości, ale poprzez wtopienie się w skórę, a nie poprzez nałożenie maski. Idealny, ulubiony podkład powinien stać nie tylko na twojej toaletce, ale zawsze musisz mieć go przy sobie w kosmetyczce.

Idealnie działający tusz do zadań specjalnych

W damskiej kosmetyczce nie może zabraknąć także tuszu. Kiedy potrzebujesz poczuć się trochę pewniej albo po prostu nagle musisz zrobić makijaż, maskara jest niezbędna. Może zabraknąć ci cieni do powiek, ale tusz to podstawa.

L’Oréal tusz Volume Million Lashes, to jedna z najlepszych propozycji. Nie może go zabraknąć w twojej kosmetyczce także dlatego, że jest to maskara do zadań specjalnych. Sprawia, że rzęsy stają się dłuższe lub grubsze, a oczy są idealnie ocienione.
L’Oréal tusz Volume Million Lashes naprawdę sprawia, że wydaje się, że masz miliony rzęs. Musi na stałe być w twojej kosmetyczce, żebyś mogła go użyć w razie potrzeby.

Coś do makijażu oczu

Propozycja L’Oréal tusz Volume Million Lashes to oczywiście podstawa. Ale jeśli będziesz mieć więcej czasu na poprawienie lub zrobienie makijażu, możesz zadbać o to, by oko wyglądało lepiej. Jakie kosmetyki do oczu powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce?

Przede wszystkim dobrej jakości kredka do oczu. Jeśli umiesz zrobić dobrą kreskę, cienie są mniej istotne. Jeśli nie, wybierz cienie. W kosmetyczce wystarczy jeden, neutralny odcień. Za pomocą jednego cienia także można stworzyć ciekawy, wielowymiarowy makijaż.

Błyszczyk i balsam do ust

Makijaż ust zazwyczaj dość szybko się ściera, więc zawsze musisz mieć przy sobie także kosmetyki do ust. Szminkę koniecznie trzymaj w torebce, podobnie jak błyszczyk, którego użyłaś, by zawsze móc poprawić makijaż.

W kosmetyczce musi znaleźć się także miejsce dla pomadki nawilżającej lub ochronnego balsamu. Dzięki temu wargi staną się bardziej miękkie i delikatniejsze w dotyku. To ważne zarówno zimą, kiedy na ich kondycję wpływa chłód, jak i latem, kiedy wysuszają się pod wpływem słońca.

* Artykuł powstał przy współpracy z lorealparis.pl