W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, bo w końcu: “Jak cię widzą, tak cię piszą”.
Wiele osób jednak korzysta z dobrodziejstw, jakie dają osiągnięcia współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej.

korekcja nosa

Dlaczego często wykonywana jest korekcja nosa?

Operacja plastyczna nosa jest zabiegiem, który często jest wykonywany, ponieważ nieodpowiedni nos może zaburzyć cały wygląd twarzy. Wiele osób nie akceptuje tego, że ich nos jest zbyt duży, krzywy czy garbaty.
Dzięki chirurgii plastycznej mogą oni w łatwy sposób zmienić kształt nosa tak, by lepiej pasował on do całej twarzy. Operacje nosa są także stosowane w sytuacjach, gdy nieodpowiedni wygląd nosa wpływa na prawidłowy sposób oddychania, na przykład w przypadku krzywej przegrody nosowej.

Jak przebiega przygotowanie do zabiegu i zabieg korekcji nosa?

Przed każdym zabiegiem pacjent spotyka się z lekarzem – chirurgiem plastycznym na
konsultacji, która ma na celu sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia, wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, a także poznanie oczekiwań pacjenta do co wyglądu nosa po operacji.
Lekarz zleca także komplet badań, które będą przeprowadzone przed zabiegiem, między innymi tomografię głowy, oznaczenie grupy krwi, morfologię, OB, poziom elektrolitów w surowicy krwi czy EKG z opisem. W przypadku występowania chorób towarzyszących lista badań może być dłuższa.
Sam zabieg korekcji nosa przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, zaś pacjent pozostaje w klinice na obserwacji. Zwykle pobyt szpitalu nie jest długi, jednak o wypisie decyduje lekarz. Orientacyjny czas trwania zabiegu to około dwóch godzin. W przypadku rekonstrukcji nosa po urazie lub reoperacji nosa czas trwania zabiegu może ulec wydłużeniu – każdorazowo sytuację taką ocenia lekarz.

Rekonwalescencja po korekcji nosa.

Wielu pacjentów pyta o to, jak długo będzie przebywało na zwolnieniu lekarskim. Zwykle
dolegliwości bólowe ustępują dość szybko, jednak zalecane jest kilka dni odpoczynku po
zabiegu. O tym, jak długie powinno być zwolnienie, decyduje lekarz po ocenie stanu
pacjenta.

Ocena ostatecznego efektu operacji nosa przeprowadzana jest w okresie od trzech do sześciu miesięcy od zabiegu, ponieważ struktura nosa jest strukturą skomplikowaną. Po tym czasie chirurg może zdecydować o dokonaniu mało inwazyjnych korekt, na przykład przy użyciu wypełniaczy.