Złociste fale czy prosta, wpadająca w popiel fryzura? Blond ma wiele odcieni, dzięki którym łatwiej dopasujesz jasne włosy do swojej urody. Zobacz krótki przewodnik po najmodniejszych blondach i sprawdź, który z nich pasuje najlepiej do ciebie.

Jasne i ciemniejsze odcienie blondu

Komu pasuje blond? Zobacz najmodniejsze odcienie sezonu!

Popielaty blond platynowy, odcień beżowy, perłowy, miodowy czy złocisty. Słoneczna pogoda sprzyja słonecznym fryzurom! Nic nie dodaje takiej lekkości i kobiecego charakteru, jak burza blond włosów. Nie wszystkie kobiety czują się jednak dobrze w jasnych włosach. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze koloru.

Blond ma wiele odsłon, dlatego pasuje do wielu typów urody. Jest on odpowiedni zarówno dla pań o ciepłym, jak i zimnym typie urody. Klasyczne połączenie to jasny kolor włosów przy delikatnej, subtelnej urodzie. Jasny, ciepły blond dodaje elegancji i klasy. Zbyt ciemny kolor może przyćmić urodę.

Blond dobrze współgra również z mocniejszymi akcentami urody – ciemną oprawą oczu czy lekką opalenizną. W tych przypadkach lepiej sięgać po nieco ciemniejsze odcienie – miodowe lub złociste. Przy ciemniejszej cerze uważaj na zbyt jasne blondy, aby efekt finalny nie był daleki od oczekiwanego.

Po najjaśniejsze odcienie mogą śmiało sięgać panie w typie zimy. Alabastrowa uroda lalki wspaniale komponuje się z blondem utrzymanym w chłodnej tonacji wpadającej w popiel.

Komu pasuje blond? Zobacz najmodniejsze odcienie sezonu!

Odważny „podkręcony” blond

Jeśli próbowałaś już wszystkich odcieni blondów poeksperymentuj z nowymi, modnymi odcieniami. Dodaj swojemu wyglądowi pazura z Colorista Copper Blonde – nową, trwałą farbą o odjechanym odcieniu blondu połączonego z miedzią. Ciemniejszy odcień w ciepłej tonacji pasuje do większości typów urody. Sama farba jest kremowa i łatwa w aplikacji, dlatego możesz przeprowadzić metamorfozę koloru we własnym domu.

Kolor ten świetnie wpisuje się w najnowsze trendy. W tym sezonie najmodniejsze są złociste blondy i odcienie rudawe bazujące na pomarańczu i bordo.

Zimna, popielata platyna

Fryzjerzy powoli odchodzą od modnego dotychczas odcieniu jasnej platyny. I dobrze, ponieważ często kolor ten dyktowany był modą, choć nie podkreślał urody danej kobiety. Jasne platyny pasują do delikatnej urody zim. Panie o cieplejszym odcieniu skóry, brązowych oczach i piegowatej cerze rozmywają się i tracą blask urody.

Kobiety o ciepłej urodzie w typie wiosny i jesieni mogą eksperymentować z całą paletą barw złocistych, rudych i miodowych, a także z energetycznymi rudościami.

Komu pasuje blond? Zobacz najmodniejsze odcienie sezonu!

Blond – wymagający kolor

Nie wszystkim kobietom służy blond także z uwagi na potrzeby pielęgnacyjne. Dobrego odżywiania wymagają zwłaszcza włosy poddane rozjaśnianiu. Przy użyciu właściwych kosmetyków sprawisz, że blond czupryna będzie miękka, gładka i lśniąca.


J

eśli nie przepadasz za częstym farbowaniem włosów postaw na fryzurę, która wkomponuje blond w odrastający włos w naturalnym kolorze.
Możesz także pokusić się o rozjaśnienie włosów tonalnie w stylu ombre albo postawić na nieregularne blond refleksy.