Każdy rodzaj cery wymaga systematycznego oczyszczania. Bardzo ważne jest złuszczanie martwego naskórka, aby składniki aktywne kremów i innych środków pielęgnacyjnych miały szansę dotrzeć do najgłębszych warstw i skutecznie zadziałać.

Jak naturalnie oczyścić skórę? - naturalne peelingi do twarzy

Oczyszczanie skóry przy użyciu peelingu, jest bardzo ważne przede wszystkim w wieku dojrzewania. Skóra wytwarza wówczas duże ilości sebum i pojawiają się tak zwane zaskórniki, które dość szybko przeradzają się w brzydkie krostki i pryszcze. Z tłustą cerą mają jednak często do czynienia również osoby dorosłe, dla których naturalne peelingi do twarzy są najlepszym rozwiązaniem.
Taki peeling można wykonać samodzielnie w warunkach domowych.

Jak stosować peelingi do twarzy?

Dermatolodzy polecają przede wszystkim naturalne peelingi do twarzy, ponieważ są one niezwykle skuteczne, a jednocześnie pozbawione jakichkolwiek sztucznych substancji chemicznych, takich jak parabeny czyli konserwanty, czy substancje zapachowe i koloryzujące. Świetnie radzą sobie one ze złuszczaniem martwego naskórka w sposób mechaniczny, a jednocześnie zawierają szereg substancji odżywczych, które doskonale wpływają na wygląd cery.
Peelingów należy używać regularnie – raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, w zależności od potrzeb. Pierwszym krokiem jest oczywiście usunięcie makijażu oraz innych kosmetyków, które znajdują się na skórze, tworząc barierę. W zależności od rodzaju, peelingi stosuje się na skórę suchą lub nawilżoną wodą. Należy wmasowywać je w skórę delikatnie, ale dokładnie. Następnie, powinno się zmyć kosmetyk przy pomocy dużej ilości letniej wody.
Warto korzystać z gotowych peelingów naturalnych, jak te dostępne na stronie: https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/peelingi-do-twarzy/.
Po zastosowaniu peelingu można użyć dobrego, naturalnego kremu nawilżającego. Najlepiej, jeśli jest to krem z tej samej linii, co peeling.

Jakie naturalne peelingi do twarzy warto wybierać?

W sklepach i drogeriach można dziś znaleźć bardzo szeroki wybór naturalnych peelingów. Zazwyczaj w ich skład wchodzą takie składniki, jak cukier, sól, kawa, pestki i nasiona warzyw oraz owoców. Takie roślinne składniki doskonale radzą sobie z usuwaniem martwego naskórka i sprawiają, że skóra staje się gładka i promienna. Zyskuje zwykle blask i piękny kolor.
Najlepiej dobierać naturalne peelingi do twarzy do rodzaju skóry. Producenci wskazują zawsze na opakowaniach kosmetyków, jakie jest ich działanie i jakiej skórze są one dedykowane.
Osoby ze skłonnościami do alergii powinny wybierać raczej peelingi delikatne, z niewielkimi drobinkami ściernymi, aby nie podrażniać skóry. Dotyczy to również osób zmagających się z problemem trądziku różowatego.


* Artykuł powstał przy współpracy z orientana.pl
.