Kreacja ślubna jest ubiorem okolicznościowym, dlatego wszelkie dodatki, takie jak np. torebka, powinny być z nią spójne. Mimo, że torebka nie jest pannie młodej niezbędna, to jednak się przydaje. W końcu gdzieś wypadałoby trzymać chusteczki i kosmetyki, takie jak błyszczyk, puder czy szminka.

Jak dobrać torebkę do sukni ślubnej?

Można wprawdzie liczyć na pomoc świadkowej. Jeśli jednak okaże się, że nie ma jej w pobliżu, gdy będziesz pilnie potrzebowała jakiegoś drobiazgu – co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest własna torebka, w pełni dopasowana do rangi uroczystości i kroju sukni ślubnej.

Gdzie pomieścić drobiazgi?

Nie każda torebka pasuje do kreacji ślubnej. Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby wszystko w tym wyjątkowym dniu było dopięte na ostatni guzik, koniecznie zainwestuj w odpowiednią torebkę, która zarówno krojem, jak i kolorem będzie pasowała do sukni. Na czas trwania ceremonii możesz ją powierzyć komuś z rodziny, ewentualnie zostawić w jakimś bezpiecznym miejscu. Dobrze dobrana torebka będzie eleganckim i miłym dla oka dodatkiem. W niektórych sceneriach, np. w przestrzeni miejskiej, bukiet kwiatów w ręce panny młodej może gryźć się nieco z otoczeniem – i będzie to widoczne na zdjęciach ze ślubu. Torebka natomiast wpasuje się harmonijnie w każde tło.

Jak dobrać torebkę do sukni ślubnej?

Przy zakupie torebki na ślub kieruj się przede wszystkim spójnością całej stylizacji. Spójność jest wartością nadrzędną, której powinno być podporządkowane wszystko inne. Nawet jeśli zaopatrzysz się w elegancką i efektowną torebkę, która sama w sobie będzie piękną ozdobą, to cały efekt pryśnie przy nieharmonijnym zestawieniu. Nie musisz dobierać torebki do butów – zwróć natomiast uwagę na materiał sukni ślubnej. Bogato zdobione kreacje dobrze się komponują z prostymi torebkami o takim samym lub podobnym odcieniu. Natomiast proste suknie, bez dużej ilości ozdób, idealnie pasują do nieco bardziej wyszukanych pod względem designerskim torebek. Dobrym rozwiązaniem będzie też torebka wykończona tak samo jak suknia, np. identyczną koronką. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć piękne i efektowne suknie ślubne? Warszawa ma najwięcej do zaoferowania, jeśli chodzi o odzież ślubną. Dlatego koniecznie poszukaj w sieci sklepów działających w stolicy.

Jaki kolor wybrać?

Nie musisz kupować torebki w kolorze białym lub écru. Warto jednak mieć na uwadze, że pozostałe kolory są ryzykowne. Powinny więc pasować do innych części garderoby, a także do wizualnej oprawy wesela.


A

by dobrać torebkę do sukni ślubnej, warto kierować się kilkoma wskazanymi powyżej zasadami, dzięki którym na pewno nie zepsujesz swojej stylizacji. Wprawdzie, jak już wspomniałam, torebka nie jest czymś niezbędnym na uroczystości weselnej, jednak może stanowić ciekawy i praktyczny dodatek.


* Partnerem artykułu jest Laurelle– salon sukien ślubnych w Warszawie
.