Oczyszczanie twarzy, to zabieg cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem. Jak wielu ludzi na świecie, tak też istnieje wiele typów cery, a jak wiadomo, każdy rodzaj jej potrzebuje innej pielęgnacji. Właścicielki skóry wrażliwej zapewne zrozumieją dylematy związane z wyborem zabiegów związanych z oczyszczaniem twarzy.
Tutaj, z pomocą przychodzi nam Hydradermabrazja, która w szczególności jest polecana właśnie dla skóry wrażliwej.

Hydradermabrazja - co to jest? Czy warto?

Hydradermabrazja – co to jest?

W przeciwieństwie do swojej starszej siostry mikrodermabrazji, hydrodermabrazja (mikrodermabrazja wodna) jest zabiegiem, polegającym na złuszczaniu naskórka poprzez aplikację substancji nawilżającej i odsysaniu starego naskórka do specjalnego pojemnika. Podczas wykonywania zabiegu mikrodermabrazji twarzy, usuwa się zanieczyszczenia wraz z martwymi komórkami skóry, przy jednoczesnej aplikacji specjalistycznych substancji aktywnych, dobranych odpowiednio do konkretnego typu skóry twarzy. Działanie tego zabiegu, polega przede wszystkim na oczyszczaniu skóry, przy jej odpowiednim nawodnieniu. Efektem zabiegu jest także odmłodzenie naszej skóry.

Hydradermabrazja – przebieg i zastosowanie

Zabieg hydradermabrazji, to tak naprawdę trzy efekty w jednym:

  • nawilżenie;
  • oczyszczenie;
  • odmłodzenie.

Początkowo, zabieg polega na przygotowaniu skóry twarzy, poprzez oczyszczenie cery i złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka. Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu chemicznego i aplikacja leczniczego serum na skórę. Składniki są dobierane indywidualnie, do potrzeb każdej skóry. Najciekawszym elementem jest poprawa jakości cery, zaraz po dokonaniu zabiegu. Staje się ona bardziej wygładzona, pełna blasku, a efekty, widoczne są przez kilka tygodni. Dodatkowo, jeżeli zabieg będzie wykonywany regularnie, opóźni on proces starzenia się naskórka, a także zadziała przeciwtrądzikowo, dlatego polecany jest osobom borykającym się z trądzikiem i wypryskami.

Zabieg hydradermabrazji

Hydradermabrazja a skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa może być bardzo problematyczna. Trzeba przykładać szczególną uwagę do jej pielęgnacji tak, aby dodatkowo jej nie podrażnić. Warto również, zastosować odpowiedni dla niej poziom nawilżenia. Doskonałym zabiegiem dla tego typu problematycznej cery, jest opisany wyżej zabieg hydradermabrazji, który w sposób szczególny, jest nastawiony właśnie na wspomaganie tego typu cery. Dobrze sprawdza się również, jako zabieg dla skóry przesuszonej.

Zabieg mikrodermabrazji wodnej, jako jeden ze sposobów walki z oznakami starzenia się skóry

Zabieg hydradermabrazji, nie tylko pełni funkcje odświeżenia i nawilżenia naszej skóry, ale jest też dobrym sprzymierzeńcem w walce z oznakami starzenia się skóry i ze zmarszczkami. Aplikowanie do tkanek skórnych substancji zawierających kolagen, to dobre rozwiązanie, aby powstrzymać pojawiające się oznaki starości. Dodatkowo, niweluje również te, które już podstępnie pojawiły się na twarzy. Zabieg hydradermabrazji likwiduje zarówno zmarszczki drobne, jak i głębokie.

Hydradermabrazja - zabieg

Czy zabieg hydradermabrazji jest bolesny?

Wiele pacjentek zainteresowanych tego typu sposobem pielęgnacji pyta, o bolesność danego zabiegu. Osoba wykonująca zabieg, ściera tylko i wyłącznie powierzchniową warstwę naskórka i nie wchodzi w głąb skóry. Hydradermabrazja może powodować lekkie uczucie dyskomfortu, jednak jest zabiegiem nieinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym.

Hydradermabrazja – kiedy jeszcze można wykonywać ten zabieg?

Przede wszystkim, oprócz dobrego sprzymierzeńca w walce ze zmarszczkami, hydradermabrazja to zabieg wysoce skuteczny, jeżeli chodzi o poprawę kolorytu i wyglądu skóry. Zabieg usuwa przebarwienia, blizny po trądziku, a także, jest polecana osobom z rogowaceniem mieszkowym. Dobrze sprawdza się jako “naprawianie” skóry, na której pojawiły się przebarwienia po opalaniu.

Gdzie warto wykonać zabieg Hydradermabrazji?

Wykonywanie tego typu zabiegów, należy wykonywać w profesjonalnych miejscach, które zapewnią przede wszystkim odpowiednie i sterylne warunki, niezbędne do wykonania hydradermabrazji cery. Jeśli zatem szukacie takiej kliniki, to dobrym wyborem, może okazać się na przykład gabinet medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

A jakie są Wasze doświadczenia z zabiegami tego typu? Mieliście kiedyś wykonywany zabieg hydradermabrazji?

 

* Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej Fabskin.