gdzie nauczyć się tańczyć

Gdzie nauczyć się tańczyć?

 

Wiele osób mówi, że nie lubi tańczyć, jednak w rzeczywistości… po prostu nie potrafi tego robić. Brak znajomości podstawowych kroków tanecznych może być powodem wstydu na imprezach towarzyskich i weselach, dlatego warto pozbyć się kompleksów, zapisując się na kurs tańca.

Tango, walc czy rumba?

Kursy tańca można znaleźć w Internecie oraz zakupić je w formie płyt DVD, jednak najlepsze efekty przynosi ćwiczenie z instruktorem w profesjonalnej szkole. Warto pozbyć się wstydu i zapisać się na kurs dla osób poczatkujących, gdzie niemalże wszyscy kursanci mają poczucie, że potykają się o własne nogi. Widząc, że inni także zupełnie nie radzą sobie w tańcu, nabierze się pewności siebie i powoli oswoi się z faktem popełniania błędów. Dzięki temu kursant stopniowo otwiera się na taniec, zaczyna czuć rytm i zapamiętywać kroki, by już po kilku miesiącach zachwycać znajomych i rodzinę znajomością tanga, walca czy rumby. W przypadku panów dodatkowo łatwiejsze będzie znalezienie partnerki na wesele czy inną imprezę, na którą przychodzi się z osobą towarzyszącą – panie nie lubią przecież siedzieć smętnie przy stole i czekać z niecierpliwością, aż poprosi je do tańca inny mężczyzna niż ten, z którym przyszły.

Nauka tańca, którą oferuje agencja eventowa, pomaga również zachować nienaganną sylwetkę i znakomitą kondycję fizyczną. Taniec rozwija wszystkie mięśnie, poprawia równowagę i wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Podczas tańca wytwarzają się endorfiny, które poprawiają nastrój i zapobiegają spadkom samopoczucia, prowadzącym niekiedy do wystąpienia depresji.

Czy wybór szkoły tańca ma znaczenie?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że wybór szkoły tańca jest niezwykle istotny. Nie powinno się kierować wyłącznie ceną, wybierać szkoły z powodu promocji na portalach zakupów grupowych czy też decydować się na szkołę, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Warto wcześniej sprawdzić, jakie opinie ma instruktor tańca zatrudniony w danej szkole, a także dowiedzieć się, w jakich rodzajach tańca specjalizuje się i jakie są jego osiągnięcia. Przykładowo, Agustin Egurrola może pochwalić się trenowaniem wielu tancerzy zdobywających uznanie na całym świecie.

Przed rozpoczęciem kursu powinno się dowiedzieć, czy szkoła wymaga od kursantów posiadania specjalnego rodzaju obuwia lub stroju. Jest to szczególnie istotne, jeśli wybiera się kurs tańca hip-hop lub baletu, które wiążą się z wykonywaniem różnego rodzaju figur. Nieodpowiedni strój i obuwie mogłyby krępować ruchy i utrudniać naukę tańca.