Wiele osób mówi, że nie lubi tańczyć, jednak w rzeczywistości… po prostu nie potrafi tego robić. Brak znajomości podstawowych kroków tanecznych może być powodem wstydu na imprezach towarzyskich i weselach, dlatego warto pozbyć się kompleksów, zapisując się na kurs tańca.

gdzie nauczyć się tańczyć

Gdzie nauczyć się tańczyć?

Tango, walc czy rumba?

Kursy tańca można znaleźć w Internecie oraz zakupić je w formie płyt DVD, jednak najlepsze efekty przynosi ćwiczenie z instruktorem w profesjonalnej szkole. Warto pozbyć się wstydu i zapisać się na kurs dla osób poczatkujących, gdzie niemalże wszyscy kursanci mają poczucie, że potykają się o własne nogi. Widząc, że inni także zupełnie nie radzą sobie w tańcu, nabierze się pewności siebie i powoli oswoi się z faktem popełniania błędów. Dzięki temu kursant stopniowo otwiera się na taniec, zaczyna czuć rytm i zapamiętywać kroki, by już po kilku miesiącach zachwycać znajomych i rodzinę znajomością tanga, walca czy rumby. W przypadku panów dodatkowo łatwiejsze będzie znalezienie partnerki na wesele czy inną imprezę, na którą przychodzi się z osobą towarzyszącą – panie nie lubią przecież siedzieć smętnie przy stole i czekać z niecierpliwością, aż poprosi je do tańca inny mężczyzna niż ten, z którym przyszły.

Nauka tańca, którą oferuje agencja eventowa, pomaga również zachować nienaganną sylwetkę i znakomitą kondycję fizyczną. Taniec rozwija wszystkie mięśnie, poprawia równowagę i wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Podczas tańca wytwarzają się endorfiny, które poprawiają nastrój i zapobiegają spadkom samopoczucia, prowadzącym niekiedy do wystąpienia depresji.

Czy wybór szkoły tańca ma znaczenie?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że wybór szkoły tańca jest niezwykle istotny. Nie powinno się kierować wyłącznie ceną, wybierać szkoły z powodu promocji na portalach zakupów grupowych czy też decydować się na szkołę, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Warto wcześniej sprawdzić, jakie opinie ma instruktor tańca zatrudniony w danej szkole, a także dowiedzieć się, w jakich rodzajach tańca specjalizuje się i jakie są jego osiągnięcia. Przykładowo, Agustin Egurrola może pochwalić się trenowaniem wielu tancerzy zdobywających uznanie na całym świecie.


P
rzed rozpoczęciem kursu powinno się dowiedzieć, czy szkoła wymaga od kursantów posiadania specjalnego rodzaju obuwia lub stroju. Jest to szczególnie istotne, jeśli wybiera się kurs tańca hip-hop lub baletu, które wiążą się z wykonywaniem różnego rodzaju figur. Nieodpowiedni strój i obuwie mogłyby krępować ruchy i utrudniać naukę tańca.