Krój biustonosza dobiera się, nie tylko do rozmiaru i kształtu piesi, ale i ubrań, pod którymi będzie noszony. Stanik samonośny idealnie sprawdza się do kreacji z odkrytymi plecami lub ramionami. Bezszwowy stanik to zaś rewelacyjne rozwiązanie, gdy zakłada się obcisłe topy, koszule, bluzki czy sukienki.

stanik samonośny

Stanik samonośny – dla kogo najlepszy?

Samonośne biustonosze to niezwykle praktyczne staniki bez ramiączek oraz zapięć z tyłu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się jako bielizna damska pod ubrania z odkrytymi ramionami czy eksponujące plecy. Biustonosze samonośne wyposażony jest w specjalne wewnętrzne nakładki, które dopasowują się do kształtu biustu, dyskretnie go podkreślają oraz podtrzymują. Wybierając stanik, pozbawiony zapięć z tyłu, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar miseczki – zbyt mały nie utrzyma się na skórze oraz dodatkowo może zdeformować kształt biustu. Biustonosze samonośne najlepiej sprawdzają się u kobiet o mniejszych rozmiarach piersi. U pań z bardzo wydatnym biustem, silikonowe obszycia mogą nie udźwignąć jego ciężaru, a biustonosz będzie zsuwał się i przemieszczał, co znacznie obniży komfort jego użytkowania.

Jak zakładać i zdejmować stanik samonośny?

Aby stanik samonośny w pełni spełniał swoją funkcję i dobrze trzymał się na biuście, powinien być zakładany na czystą i suchą skórę. Posmarowanie się balsamem czy olejkiem nie tylko utrudnia dokładne przymocowanie biustonosza do ciała, ale i powoduje, że będzie się on zsuwał ze śliskiej skóry. Przed zdjęciem stanika wystarczy lekko zwilżyć ciało wodą. Biustonosz samonośny przed ponownym założeniem należy umyć, najlepiej łagodnym mydłem antybakteryjnym. Czyszczenie stanika silnymi środkami chemicznymi, jak proszek do prania, może uszkodzić delikatny materiał, z jakiego jest wykonany.

Stanik bezszwowy – do czego zakładać?

Najnowsze kolekcje biustonoszy bezszwowych oferują szeroki wybór modeli, nie tylko pod względem rozmiarów, ale i kolorów oraz krojów. Staniki bez szwów są niezwykle wygodne i mogą je komfortowo nosić zarówno kobiety z małym biustem, jak i bardziej obfitym. Biustonosze idealnie sprawdzają się jako bielizna pod obcisłe topy,  bluzki czy sukienki. Staniki posiadają powiem bezszwowe, formowane termicznie miseczki, otulone delikatną i gładką dzianiną, która nie prześwituje, nawet przez bardzo dopasowane ubranie.


Używacie tego typu biustonoszy? Do jakich stylizacji najczęściej je wybieracie? 😉