Każdy z nas, słyszał choć raz o nietolerancji laktozy czy glutenu. To coraz popularniejsza dolegliwość, która dotyczy bardzo wielu Polaków. Stwierdzona lub podejrzewana, często budzi popłoch, ponieważ wymaga wyeliminowania z jadłospisu szeregu potraw, które lubimy i do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ignorowanie problemu jest przyczyną kiepskiego wyglądu i samopoczucia, a w dłuższej perspektywie również poważnych problemów zdrowotnych.

Co zrobić, kiedy cierpimy na nietolerancję glutenu i laktozy, a nie mamy czasu lub nie potrafimy gotować bez tych składników? Warto dowiedzieć się więcej o zaletach diety pudełkowej.

Dieta bez laktozy i glutenu z dostawą do domu. Dlaczego warto?

Dieta pudełkowa bez laktozy i bez glutenu

Na polskim rynku można spotkać coraz więcej firm zajmujących się cateringiem dietetycznym. W firmach tego typu, można zamówić posiłki, przywożone każdego dnia do naszego domu lub biura w wygodnych pudełkach – stąd ta usługa zyskała swoją nazwę.
W ofercie diet pudełkowych mamy do wyboru wiele wariantów – nie tylko diety o określonym limicie kalorycznym, ale i te specjalistyczne, jak dieta wegetariańska, wegańska czy właśnie dla osób z nietolerancją glutenu i bez laktozy.

Zobacz dietę bez glutenu i laktozy w Łódzkim Pudełku >>

Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową?

Z zalet diety pudełkowej korzystają zazwyczaj osoby bardzo zapracowane, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie posiłków w domu. Jednak wiele osób korzysta z jej zalet okazjonalnie. Takimi osobami są np. osoby, u których wykryto nietolerancje pokarmowe, ale które nie mają wiedzy na temat przygotowania posiłków bez składników, na które są nadwrażliwe. Wystarczy kilka tygodni takiej diety, aby poznać szereg różnorodnych potraw, które nam służą.

Dieta pudełkowa w praktyce

Decydując się na dietę pudełkową wybieramy nie tylko rodzaj żywienia i cel (utrzymanie wagi, przybranie, odchudzanie). Ustalamy również kaloryczność posiłków i ich ilość (3 lub 5), miejsce dostawy (do domu lub do biura) oraz podajemy wszystkie szczegóły dotyczące naszego stanu zdrowia i innych nietolerowanych składników.
Dzięki temu otrzymujemy każdego dnia zbilansowany posiłek, który jest stworzony ściśle do naszych potrzeb.

Usługi cateringu dietetycznego na terenie Łodzi oraz Warszawy świadczy Łódzkie Pudełko.

Wady diety pudełkowej

Niestety, mimo szeregu zalet, dieta pudełkowa ma również wady. Przede wszystkim jest to dosyć wysoka cena za tę usługę, która często przekracza możliwości wielu z nas. Koszt diety pudełkowej to 50-70 zł dziennie, co przy 20 dniach (jeśli zamawiamy tylko w dni pracujące) wynosi odpowiednio 1000-1500 zł miesięcznie.
Wybór zależy więc głównie od naszych możliwości finansowych.

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem lodzkiepudelko.pl