Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na depilację laserową nóg? Czy wiesz, na czym polegają tego typu zabiegi? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie laserowej depilacji nóg!

Depilacja laserowa nóg - 5 najważniejszych pytań

Depilacja laserowa skradła serca wielu kobiet na całym świecie. O korzystaniu z trwałej depilacji otwarcie mówią nawet polskie gwiazdy. Skutecznie i precyzyjnie – czy depilacja laserowa na pewno działa?

1. Depilacja laserowa nóg – dlaczego warto?

Wielki komfort podczas regularnych wizyt na siłowni. Ulga w wakacje, kiedy nosimy krótkie szorty i zwiewne sukienki. Oszczędność czasu w sytuacjach nagłego “wielkiego” wyjścia. Zalet depilacji laserowej nóg jest wiele. Co prawda zabiegi nie należą do najtańszych, ale na dłuższą metę naprawdę bardzo opłaca się zainwestować w trwałą depilację. W ciągu roku wydajemy ok. 400-500 zł – w ten koszt wliczają się jednorazowe maszynki, pianki do golenia, balsamy na podrażnienia, woskowanie. Nie bierzemy pod uwagę elektronicznych depilatorów, których cena znacznie zwiększyłaby nasze wyliczenia. Za 6 zabiegów depilacji laserowej płacisz raz i do końca życia masz z głowy comiesięczne wydatki na depilację tradycyjnymi metodami.

Ale to nie wszystko. Dzięki depilacji laserowej nóg zyskujesz coś więcej, niż tylko zaoszczędzone pieniądze. Zyskujesz przede wszystkim 10 minut dziennie – to aż 3 600 minut rocznie!

2. Depilacja laserowa nóg, czy boli?

Ból podczas depilacji laserowej to kwestia indywidualnych uwarunkowań. Osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać dyskomfort w postaci uszczypnięcia skóry. Dyskomfort może być szczególnie odczuwalny w delikatniejszych częściach ciała – np. przy depilacji laserowej bikini czy depilacji pach.

Istnieją 2 popularne sposoby na likwidowanie nieprzyjemnych wrażeń zabiegów depilacji laserowej. Pierwszy z nich to chłodzenie depilowanego obszaru ciała kompresem lodowym, a drugi to stosowanie maści znieczulającej. Chłodzenie skóry lodem odbywa się za każdym oddaniem “strzału” z lasera.

3. Jakich efektów spodziewać się po depilacji laserowej nóg?

Tak jak po jednej wizycie na siłowni nie zobaczymy spektakularnych efektów, tak i po jednym zabiegu depilacji laserowej nóg nie usuniemy włosów na zawsze. Najpopularniejszy laser do depilacji (LightSheer) po pierwszym zabiegu usuwa ok. 20-30% włosków. Aby pozbyć się włosów potrzebujemy wykonać minimum 5, 6 zabiegów u kobiet. Po wykonaniu całej serii zabiegów już na zawsze możemy cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

4. Jaki salon depilacji laserowej wybrać?

Od odpowiedzi na to pytanie zależy nasze zadowolenie z efektów depilacji laserowej. Jest wiele gabinetów, które oferują depilacją laserową. Warto jednak zwrócić uwagę na sprzęt, jakim wykonywany jest zabieg. Obecnie największą skutecznością cieszy się laser diodowy LightSheer firmy Lumenis. Posiada on dwie głowice zabiegowe – większą i mniejszą, która doskonale dociera do każdej powierzchni skóry.

Po czym jeszcze rozpoznać dobry, profesjonalny salon depilacji laserowej? Po wstępnej, darmowej konsultacji, na której specjalista realnie określi efekty zabiegów, wykluczy przeciwwskazania oraz wykona próbę laserową na fragmencie skóry. Konsultacja to podstawa, od której powinno się zacząć każdy zabieg estetyczny.

* Artykuł powstał przy współpracy z laserdelux.pl