Sklepy jubilerskie oferują nie tylko gotową biżuterię, choć sprzedaż jej, stanowi główny element ich działalności. Wiele sklepów ma w swojej ofercie również półprodukty przeznaczone do zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego wytwarzania biżuterii, a także służące do tego narzędzia.

Czym wyróżniają się sklepy jubilerskie na rynku?

Podstawowa oferta sklepów jubilerskich – biżuteria

W każdym sklepie jubilerskim znaleźć można przede wszystkim gotową biżuterię. Sklepy oferują najczęściej biżuterię złotą i srebrną, czasami zawierającą elementy platynowe, z rzadka wykorzystującą inne metale. Wykorzystywane w produkcji metale, oznaczone są odpowiednimi próbami, które określają skład stopu i zawartość głównego pierwiastka. Od próby zależna jest w dużej mierze cena oferowanej biżuterii.
W produkcji użyte mogą być również szlachetne, bądź półszlachetne kamienie, różnego rodzaju minerały, a także mniej popularne materiały, jak skamieniałe drewno, czy materiały syntetyczne.

Oferowana biżuteria i współpraca z projektantami i wykonawcami

Najwięcej sklepów współpracuje z dużymi producentami biżuterii, którzy dostarczają na rynek wyrobów w dużych partiach. Najczęściej jest to biżuteria wykonana z najbardziej popularnych materiałów. W tym przypadku trudno jest również o unikalność – oferowane produkty dostępne są w wielu miejscach.
Producenci biżuterii BELLER podkreślają, że zaletą takiego rozwiązania jest jednak relatywnie niewielka cena oferowanej biżuterii, co czyni ją dostępną dla szerszej grupy klientów. Niejeden sklep jubilerski decyduje się jednak na współpracę z mniejszymi dostawcami – często lokalnymi producentami i projektantami. Zapewniają sobie w ten sposób dostęp do biżuterii całkowicie unikalnej, która niedostępna jest w największych sieciach. W takich sklepach znaleźć można również biżuterię stworzoną z mniej pospolitych materiałów, choć nie zawsze bardzo drogich, takich jak skamieliny, czy rzadkie minerały.
Korzystając z oferty tego rodzaju sklepów jubilerskich, można też dowiedzieć się czegoś więcej o wyrobach danego wytwórcy, który nie jest w tym przypadku anonimowy.

Półprodukty i akcesoria jubilerskie

Wiele wyspecjalizowanych sklepów jubilerskich posiada również w swojej ofercie narzędzia jubilerskie, oraz materiały i półprodukty umożliwiające jej samodzielne tworzenie. Amatorskie tworzenie biżuterii jest coraz bardziej popularnym zajęciem, a wielu osobom udaje się wyjść również na poziom profesjonalny i zacząć wytwarzać ją zawodowo.
W sklepach jubilerskich, w których ofercie znajdują się materiały, znaleźć można wykonane ze szlachetnych metali odpowiedniej próby druty i blachę o różnej grubości, a także obrobione kamienie. Kupić można w nich również gotowe elementy, takie jak bigle do kolczyków, czy różnego rodzaju zapięcia.
W sklepach tego rodzaju, szukać należy także wszelkiego rodzaju narzędzi, takich jak pilniki, precyzyjne cążki i szczypce, czy służące do formowania i łączenia fragmentów metalu palniki, młotki i jubilerskie kowadełka.


* Artykuł powstał przy współpracy z beller.pl
.