Catering dietetyczny staje się coraz popularniejszym sposobem odżywiania. To nic innego tylko dieta pudełkowa, z której chętnie korzystają nie tylko gwiazdy, lecz także i osoby, które chcą zadbać o zdrowie, a nie mają czasu, by spędzać wiele godzin w kuchni.

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym

Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, zapracowanych lub tych, które po prostu nie lubią gotować. Zamawiając catering dietetyczny masz pewność, że każdego dnia rano otrzymasz zestaw dań na cały dzień. Dania są zapakowane w szczelne pudełka, więc możesz je ze sobą zabrać do pracy, by nie martwić się, co zjeść w ciągu dnia. W cateringu dietetycznym sam wybierasz dietę i ilość kalorii. Zawsze możesz liczyć na pomoc dietetyka klinicznego, który doradzi ci najlepsze dla ciebie rozwiązanie. Pomoc ta przyda się zwłaszcza, jeżeli chcesz schudnąć czy osiągnąć inny cel.

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym

Jedną z diet oferowanych przez catering dietetyczny Dietykieta jest dieta wegetariańska. Wbrew pozorom nie korzystają z niej tylko wegetarianie, lecz także osoby, które chcą zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Niektórzy decydują się na rozszerzenie diety wegetariańskiej o ryby i owoce morze – catering dietetyczny daje taką możliwość. Dania diety wegetariańskiej są skomponowane tak, by odpowiadały zapotrzebowaniu na wszystkie ważne składniki odżywcze. Warzywa i owoce – najczęściej sezonowe, lecz także i kiszonki wspierają pracę układu pokarmowego. W daniach serwowanych przez Dietykietę nie ma konserwantów i wzmacniaczy smaku. Wyeliminowany został także cukier na rzecz ksylitolu. W diecie tej znaleźć za to można mleko i przetwory mleczne, jaja od szczęśliwej kurki czy własnoręcznie robione mleko roślinne.

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, lecz brakuje im czasu na przygotowywanie posiłków.
Dania w cateringu dietetycznym bez wątpienia są rozwiązaniem wygodnym.