Piękne, mocne paznokcie to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każda z nas jest szczęśliwą posiadaczką twardej i pięknej płytki paznokcia. Czy istnieje jakiś sposób, by błyskawicznie poprawić kondycję paznokci? Oczywiście, że tak! Wystarczy zastosować żel budujący, który idealnie wzmacnia płytkę, a oprócz tego, posiada także szereg innych zastosowań.
Zanim przejdziemy do sposobu jego aplikacji, zacznijmy od zalet samego produktu, bo jest o czym pisać! 😉

Co to jest żel budujący i do czego służy?

Zalety żelu budującego

Żel budujący to must have w niezbędniku każdej stylistki paznokci. Jego zastosowanie, zdecydowanie ułatwia pracę nad wymarzoną długością naszych paznokci. W końcu są one wtedy w idealnej kondycji!

Jeden produkt, a kilka zastosowań

Oprócz funkcji, o której wspomniałam na początku tekstu, czyli wzmocnieniu płytki, żel budujący pozwala także na przedłużenie paznokcia na formie i na tipsie.
Co to oznacza w praktyce? Dzięki niemu, nasza płytka będzie nie tylko mocniejsza, ale również dłuższa i będzie mieć idealny kształt. Malowanie takich paznokci, to czysta przyjemność, dlatego żel budujący jest tak chętnie wykorzystywany przez stylistki podczas wykonywania manicure. Oprócz tego, jest on także stosowany do rekonstrukcji części płytki, np. po jej ułamaniu oraz do stworzenia idealnej krzywej C.

Co to jest żel budujący i do czego służy?

Jeden produkt do niemal całej stylizacji paznokci

Żel budujący jest produktem jednofazowym. Oznacza to, że używając go, nie potrzebujemy już wielu innych specyfików, jak np. baza czy nabłyszczacz. Tak właściwie, jedynym produktem uzupełniającym, jest primer, który idealnie odtłuści paznokcie.
Żelem budującym można traktować tylko wybrane paznokcie albo pracować z nim na wszystkich naraz. Umożliwia to fakt, że jest to produkt, który się nie samopoziomuje, czyli nie spływa na skórki.
Trzeba jednak pamiętać, że żel może mieć różne rodzaje i przede wszystkim różną konsystencję. Samopoziomujące żele przypominają ciekły karmel, natomiast żele nie poziomujące typu Jelly, to istna galaretka czy też mus, który nie spłynie nam na skórki.

Jedna aplikacja to efekt na długo

Żel budujący, to produkt bardzo gęsty, o specyficznej konsystencji. Z jednej strony, wpływa to na jego trwałość, a z drugiej – sprawia, że jego aplikacja nie należy do najłatwiejszych. Jest on najczęściej używany przez doświadczone paznokciomaniaczki i fachowe stylistki. To właśnie one, potrafią doskonale “ujarzmić” żel budujący, sprawiając, że płytka staje się mocna i “nie do ruszenia”, przez wiele tygodni. Skoro już jednak poruszyłam temat sposobu aplikacji produktu, wyjaśnię jak – krok po kroku – nałożyć żel budujący na swoje paznokcie.

Co to jest żel budujący i do czego służy?

Aplikacja żelu budującego w kilku krokach

Gdy już wiemy, czym jest żel budujący i do czego służy, pora na dowiedzenie się, jak wygląda jego aplikacja. Kluczem do sukcesu przy nakładaniu tego produktu, jest ogromna precyzja. Jeżeli jest się dokładną, nawet nałożenie tak wymagającego specyfiku, nie powinno sprawić problemów.
Po standardowym przygotowaniu płytki do stylizacji (to najważniejszy etap stylizacji!), rozpoczyna się kolejna część manicure, czyli nakładanie żelu. Pierwsza warstwa produktu, powinna być ekstremalnie cienka. Ma to służyć idealnej przyczepności. Po jej aplikacji, oczywiście utwardzamy paznokcie w lampie UV/LED. Druga warstwa natomiast, służy przede wszystkim do nadbudowy i przedłużenia. Po kolejnym utwardzeniu, wystarczy przemyć paznokcie cleanerem, wyrównać i zmatowić bloczkiem polerskim.
Uzyskałaś idealny kształt paznokci… i co dalej?

Piękne paznokcie kochają manicure hybrydowy!

Żele budujące mogą być przezroczyste, półtransparentne lub kolorowe typu cover, dzięki którym możemy zatuszować mankamenty naszych paznokci. Używając tych drugich, bardzo często nie maluje się już paznokci. W przypadku bezbarwnego żelu budującego natomiast, warto jeszcze ozdobić płytkę. Mnie od razu na myśl przychodzi trwała stylizacja hybrydowa. W końcu hybrydy, na pięknych płytkach, wyglądają po prostu idealnie!
Jest tylko jeden warunek udanej stylizacji – trzeba pamiętać, aby przed nałożeniem lakieru, koniecznie odtłuścić paznokcie! W innym przypadku, hybryda będzie się odrywać płatami, czego z pewnością nie chcemy…

Manicure

Jak usunąć żel budujący?

Proces usuwania żelu budującego, przypomina pozbywanie się hybrydy. Należy spiłować go odpowiednim pilnikiem lub mechanicznie – frezem. Paznokciomaniaczki często obawiają się tego, że żel budujący zniszczy im płytkę. Jak jest w rzeczywistości? Szczerze powiedziawszy, najbardziej szkodliwy jest nie tyle sam produkt, co jego nieumiejętna aplikacja i nieodpowiednie ściąganie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie płytki, a następnie precyzja przy aplikacji żelu budującego i przestrzeganie wszystkich zaleceń.

Żel budujący produktem do zadań specjalnych!

Parafrazując powiedzenie – “Nie taki żel budujący straszny, jak go malują”! Przekonaj się sama, że ten specyfik sprawdzi się nawet wtedy, gdy myślisz, że NIC się nie da zrobić. Żel budujący jest prawdziwym produktem do zadań specjalnych. Oczywiście, zanim dojdzie się do perfekcji w jego obsłudze, może minąć trochę czasu… Uwierz jednak, że warto poświęcić na to te dni/tygodnie/miesiące, bo efekty z pewnością przerosną Twoje oczekiwania! 😉

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem allepaznokcie.pl.