Szampony, maseczki, płukanki, odżywki, a do tego suplementy. To dzięki nim, poprawia się kondycja naszych włosów. Stają się one mocniejsze, błyszczące i zachowują żywy kolor. Choć produkty te są łatwo dostępne, coraz chętniej sięgamy po produkty całkowicie naturalne.
Jeśli szukamy tych, które wspomogą wzrost włosów, nadadzą im objętości lub pozwolą uporać się z rozmaitymi przypadłościami, zajrzyjmy do kuchni. Znajdziemy w niej przyprawy, które warto wykorzystać w pielęgnacji włosów.

Chcesz mieć piękne włosy? Sięgnij po przyprawy, które znajdziesz w kuchni!

Twoje włosy potrzebują indywidualnie dobranych składników

Włosy każdego z nas są inne. To całkowicie indywidualna kwestia. Kolor, skręt, kruchość, łamliwość, nadmierne przesuszenie lub przetłuszczanie się kosmyków. Podatność na układanie, bądź efekt puszenia włosów. Możemy tak wymieniać jeszcze długo. Do tego, dochodzą schorzenia skóry głowy. To ona odpowiada w dużej mierze za kondycję włosów, ponieważ tutaj znajdują się cebulki włosowe, korzenie i ta część włosa, której nie widzimy.

Jeśli dobieramy szampony, odżywki, maski, a także suplementy, nie tylko do rodzaju problemów ze skórą głowy, ale i typu włosów, możemy liczyć na stopniową poprawę ich stanu. Jednak, chcąc wzmocnić efekty, warto sięgnąć po przyprawy, które najczęściej znajdujemy w kuchni. One potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Przyprawy, po które warto sięgać

Które przyprawy przydadzą się w pielęgnacji włosów? Mamy ich co najmniej kilka do wyboru: kozieradkę, kolendrę, cynamon, majeranek, lubczyk czy rozmaryn. Znajdziemy je na przykład w SklepAgnex.pl. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom ich zastosowania.

Po kozieradkę warto sięgnąć, jeśli chcemy przyspieszyć wzrost włosów. Jest ona bowiem odpowiedzialna za aktywację hormonów wpływających na stan mieszków włosowych. Podobny efekt, można uzyskać stosując kolendrę. W przypadku tej rośliny, możemy skorzystać zarówno z jej nasion, jak i korzeni. Alternatywą jest cynamon. Zalety jego stosowania, to nie tylko wspomaganie wzrostu włosów, ale i poprawa kondycji skóry głowy.

Jeśli chcemy wzmocnić włosy i ograniczyć problemy z ich układaniem, wybierzmy majeranek. Działa on wzmacniająco, ponieważ w swoim składzie zawiera rutynę. Ta zaś, wzmacnia włókna kolagenowe, czyniąc włosy elastycznymi i sprężystymi.

Rozmaryn może ograniczyć wypadanie włosów, a to za sprawą naturalnego składu, który pozwala odżywić cebulki włosowe. Z kolei lubczyk, przydaje się nie tylko do rosołu, ale i wtedy, gdy chcemy poprawić ogólną kondycję włosów. Znajdujący się w nim olejek eteryczny, doskonale wpływa na skórę głowy, ponieważ powoduje rozszerzanie występujących w niej naczyń krwionośnych. Dzięki temu, do cebulek włosowych docierają tlen oraz większa ilość składników odżywczych.

Zdrowo, prosto, a przede wszystkim naturalnie. Dzięki tym przyprawom, można zafundować swoim włosom SPA z prawdziwego zdarzenia, ale bez ryzyka jakichkolwiek efektów ubocznych, których nierzadko trudno uniknąć, stosując produkty pełne chemii. Domowe przyprawy i włosy to duet, na który warto postawić.

* Artykuł powstał przy współpracy ze SklepAgnex.pl.