Potrzeba zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego odżywiania i wartościowego jadłospisu na co dzień sprawia, że coraz chętniej korzystamy z usług dietetyków, trenerów, a do tego propozycji siłowni i fitness klubów. Na naszej drodze staje również catering dietetyczny, który jest nie tyle modny, co wygodny. Nie jest to jednak jedyna jego zaleta. Poznajmy usługę, z jakiej korzysta niemała liczba z nas.

Catering dietetyczny - dlaczego warto skorzystać?

Dla zapracowanych i nie tylko

Codzienne gotowanie zajmuje dużo czasu. Nawet wtedy, gdy gotujemy tylko i wyłącznie dla siebie. Musimy przecież wybrać się na zakupy, skorzystać z przepisu, zasięgnąć nierzadko porady, a do tego posprzątać po gotowaniu. Przygotowania zajmują mnóstwo czasu, a posiłkiem cieszymy się jedynie kilka, czy maksymalnie kilkadziesiąt minut. Przy nawale obowiązków i nieregularnym trybie życia, gotowanie zaczyna nam zajmować zbyt dużo czasu. Uciekamy się do kupna gotowych posiłków, a tu niestety popełniamy błędy, jakich organizm nie jest w stanie wybaczyć.

Jadłospis budowany na gotowych posiłkach nierzadko obfituje w zbyt dużą liczbę kalorii, mało wartościowych składników i niekoniecznie smak, który jest tego wart. To tylko i wyłącznie szybka opcja zaspokojenia potrzeb fizjologicznych. Zupełnie inaczej prezentuje się, chociażby catering dietetyczny – EatZone.pl. Posiłki dowożone na zamówienie, wprost pod wskazany adres? Czemu nie, o ile są zdrowe, wartościowe i dopasowane do naszych potrzeb.

Catering dietetyczny niesie ze sobą tę zaletę, że jest to dieta układana pod okiem profesjonalistów, uwzględniając nasze zapotrzebowanie na kalorie, ewentualne schorzenia, alergie pokarmowe czy po prostu indywidualne upodobania w zakresie określonych produktów spożywczych. Możemy liczyć na dobrze skomponowane posiłki. Korzystają na nich zatem ci, którzy chcą się po prostu zdrowo odżywiać i unikać wszechobecnej chemii w pożywieniu, jak i osoby mające konkretne cele związane z budowaniem masy mięśniowej, odchudzaniem i nie tylko.

Catering dietetyczny vs. samodzielne gotowanie

Wielu osobom wydaje się, że miesięczne koszty związane z cateringiem dietetycznym są bardzo wysokie. W pierwszej chwili kwota nawet ponad 1000 zł miesięcznie za posiłki, które teoretycznie możemy przyrządzić samodzielnie, wydaje się być sumą horrendalną. Weźmy jednak do rąk kalkulator, do tego rachunki z poprzedniego miesiąca i policzmy wydatki na produkty spożywcze, a do tego jedzenie na mieście bądź zamawiane do domu. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że wielokrotnie wydajemy o wiele więcej na gotowe produkty, jedzenie w punktach gastronomicznych i zachcianki, bo brakuje nam czasu na gotowanie, jak i motywacji, by zdrowo się odżywiać. Szybciej i wygodniej jest kupić coś taniego, „zapychającego”.

Samodzielne gotowanie – dziś mało kto z nas ma na to tak naprawdę czas, a czas to również pieniądz. Brakuje nam również umiejętności i przede wszystkim wiedzy, jak powinien wyglądać nasz codzienny jadłospis. Na tym tle, catering dietetyczny wypada zdecydowanie korzystniej i warto się nad nim zastanowić.