Czasem kobiece stylizacje wymagają tego, by założyć pod nie coś wygodniejszego, co nie będzie krępować ruchów, a do tego celu najlepiej sprawdzają się staniki miękkie. Wbrew pozorom nie dotyczy to jedynie stylizacji sportowych, ale również tych eleganckich, gdzie ze względu na delikatny materiał, należy założyć basicową bieliznę, która nie będzie się odznaczać, tworząc nieestetyczny efekt.

Basicowa bielizna - staniki miękkie

Po pierwsze: duży komfort noszenia

Staniki usztywniane, z wkładkami często nie są zbyt wygodne, a przy nieodpowiednim dopasowaniu mogą nawet deformować biust. Dlatego znacznie lepszym wyborem są staniki miękkie, które można dopasować do kształtu biustu, w taki sposób, że praktycznie nie czuje się, że ma się je na sobie. To właśnie kwintesencja komfortowej bielizny. Zakładając staniki miękkie zapominamy, że mamy coś na sobie.

Po drugie: odpowiednie podtrzymanie biustu

Posiadaczki bardziej obfitych kształtów często denerwują się, że biust w staniku nie wygląda tak jak powinien. Powstają często denerwujące boczki, tworzące efekt podwójnego biustu, którego chce się uniknąć.

Dobre staniki miękkie, dzięki bocznym i podłużnym fiszbinom doskonale podtrzymują biust, a dodatkowo zbierają go i delikatnie podnoszą, pomagając walczyć z grawitacją paniom posiadającym bardzo dużą miseczkę. Mają głębokie miski, dzięki czemu okalają cały biust, który prezentuje się świetnie, bez efektu nadmiaru skóry między dołem pachowym, a piersią.

Basicowa bielizna - staniki miękkie

Po trzecie: możliwość dopasowania do sukienek z dekoltem i sportowych stylizacji

Staniki miękkie nie tylko ze względu na wygodę świetnie sprawdzają się pod eleganckie sukienki, nawet te z dużym dekoltem. Wykrojone bralety podkreślają piękny dekolt, a jednocześnie nie wystają nieestetycznie poza obręb materiału. Dodatkowo staniki miękkie często wyposażone są w druty typu C, które zostały stworzone z myślą o większych rozmiarach i komforcie noszenia.

Nie ma nic gorszego niż wpijające się w skórę druty, które deformując się, często się łamią i niejednokrotnie przebijają się przez materiał, co może doprowadzić nawet do bolesnych zranień. Druty typu C są elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała. To zdecydowanie coś, czego każda kobieta oczekuje od dobrego biustonosza. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzają się również do aktywności sportowych, gdzie wygoda zarówno stroju, jak i bielizny musi być na pierwszym miejscu.

Basicowa bielizna - staniki miękkie

Po czwarte: efektowny design

Basicowa bielizna nie musi być nudna, a w prostocie tkwi jej siła. Jednak wbrew nazwie to nie tylko bawełniane sportowe bralety podtrzymujące biust, noszone do spodni z lampasami, ale również koronkowe, które świat mody swego czasu wylansował jako odzież wierzchnią, noszoną np. do jeansów, a także ołówkowych spódnic.

Do basicowej bielizny możemy zaliczyć również wszystkie staniki miękkie, zarówno te tiulowe, jak i tiulowo-koronkowe. Mnogość kolorów i rodzajów materiałów może tu naprawdę przyprawić o zawrót głowy. Basicowa bielizna działa trochę jak gorset, modelując sylwetkę. Zasadnicza różnica tkwi jednak w wygodzie, a także prozdrowotnym charakterze.

Taka bielizna odciąża bowiem kręgosłup, dzięki czemu można zapomnieć o bólach lub w przypadku zwyrodnień, zdecydowanie je zniwelować, prowokując ciało do prawidłowej postawy.

Po piąte: idealny wybór dla kobiet, które chcą się poczuć bardziej pewne siebie

Staniki miękkie utrzymują biust w ryzach, przez co prezentuje się ponętnie, a nie wulgarnie. W przypadku obfitego biustu noszenie usztywnianych staników mija się z celem. Pomijając fakt, że mogą zdeformować biust, to jeszcze dodatkowo go powiększą, tworząc karykaturalny efekt. Kobieta nosząc taki biustonosz zamiast wypiąć pierś do przodu garbi się, gdyż wstydzi się zbyt obfitych kształtów. Staniki miękkie nie powiększają dodatkowo biustu przez co prezentuje się naturalnie, a jego posiadaczka czuje się bardziej pewna siebie i dumna ze swoich kształtów.

Warto nadmienić, że basicowa bielizna doskonale sprawdza się dla kobiet, które przeszły mastektomię lub są w trakcie leczenia i przechodzą naświetlanie piersi. Taka bielizna nie powoduje bolesnych obtarć, ani zaogniania ran powstałych w wyniku leczenia. Zapewnia odpowiednie krążenie i większy komfort tkliwych i bolesnych piersi.

Basicowa bielizna - staniki miękkie

Basicowa bielizna, w postaci staników miękkich, najlepiej komponuje się z pełnymi figami, które również są jej kwintesencją. Powinna się znaleźć w szafie każdej kobiety, która nie tylko kieruje się najnowszymi trendami, ale również dba o swój komfort i zdrowie. Wbrew pozorom staniki miękkie nadawać się będą również dla kobiet o małym biuście, które są dumne ze swojej drobnej sylwetki i chcą zachować naturalny, a jednocześnie ponętny wygląd swoich piersi.