Czarna czy biała? Mocna i aromatyczna, czy raczej delikatna i subtelna? Niektórzy mówią, że ludzi można podzielić na tych, którzy piją kawę czarną i na tych, którzy do kawy bez mleka, nawet się nie zbliżają. I chyba coś w tym jest 😉

Dowiedz się więcej o dwóch przepysznych kawach, które wiele mówią o charakterze osób, które je wybierają.

Americano czy latte macchiato – którą wybierasz?

Latte macchiato

Latte macchiato pochodzi z Włoch. Jej nazwa, w języku włoskim, oznacza „splamione mleko”. To rzeczywiście kawa, która w większości składa się gorącego mleka oraz spienionej pianki. Czarna kawa, jest tu zaledwie aromatycznym dodatkiem.
Latte macchiato najlepiej prezentuje się w przezroczystej szklance. Dlaczego? Ponieważ powinna składać się z trzech warstw – mleka, kawy oraz wspomnianej mlecznej pianki. W wysokiej szklance są one o wiele lepiej widoczne.

Latte macchiato

Co latte macchiato mówi o charakterze osób, które ją wybierają? Oczywiście na te rewelacje, należy patrzeć z przymrużeniem oka, jednak autorzy książki “The You code” przekonują, że miłośnicy latte macchiato, to osoby często niezdecydowane i bujające w obłokach. Latte, to kawa dla romantyków, którzy ukrywają swoją wrażliwość pod przykrywką twardych i pewnych siebie. Nade wszystko przekładają walory smakowe i nic nie dodaje im skrzydeł tak, jak dobrze przyrządzone trójwarstwowe latte macchiato 😉

Kawa americano

Kawa americano to czarna kawa przygotowana na bazie pojedynczego lub podwójnego espresso i zalewana wrzątkiem. Tak samo jak poprzedniczka, pochodzi z Włoch, jednak jest o wiele bardziej wyrazista i mocniejsza.

Kawa Americano

Judi James i James Moore, autorzy wspomnianej już książki „The You code”, przyglądając się naszym przyzwyczajeniom, zauważyli, że kawę americano wybierają przede wszystkim osoby dojrzałe, opanowane i bardzo sumienne. Spokój, to naturalny i stały stan zwolenników tego napoju. Zdecydowanie nie jest to wybór osób zbuntowanych, czy dopiero szukających swojego miejsca. Americano najczęściej wybierają matki, które w piciu tej kawy znajdują wytchnienie oraz osoby na kierowniczych stanowiskach, które potrzebują natychmiastowego orzeźwienia i przywrócenia koncentracji.

Dwie kawy, jedno urządzenie

Dwie skrajnie różne kawy oraz odmienne charaktery osób, które ją piją. A jednak łączy je jedno: potrzeba przyrządzenia perfekcyjnej kawy, która pobudzi nasze zmysły, najlepiej w jak najkrótszym czasie. Zarówno kawę americano, jak i latte macchiato, najszybciej przygotujemy w ekspresie do kawy na kapsułki, np. takim od NESCAFÉ® Dolce Gusto®.

Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać właściwą kapsułkę, włożyć ją w odpowiednie miejsce w ekspresie i gotowe. Naciskamy guzik i zaledwie 30 sekund później, cieszymy się aromatem naszej ulubionej kawy.

A Ty, którą z nich wybierasz? 😉


* Artykuł powstał przy współpracy z dolce-gusto.pl
.