Stosowanie aloesu ma wiele zalet. Jego skuteczność zależy od składu preparatu oraz jego czystości. Nad jakością aloesu zawartego w dostępnych na rynku produktach, czuwa Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu (International Aloe Science Council, czyli IASC). Swój certyfikat przyznaje tylko tym producentom, których wyroby wyróżniają jakością i czystością. W skład rady wchodzą dystrybutorzy aloesu, plantatorzy, sprzedawcy, naukowcy i wiele innych osób.

Aloes i jego praktyczne zastosowania

Decydując się na zakup preparatów z aloesu, warto zatem wybierać produkty pochodzące ze sprawdzonych źródeł i mogące pochwalić się posiadaniem wyżej wymienionego certyfikatu. Znajdziemy wśród nich preparaty o wielu różnych zastosowaniach, w tym te o przeznaczeniu spożywczym, produkty do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów i wiele innych kosmetyków.

Aloes w domowej apteczce

Czy aloes pomoże nam ulżyć w cierpieniach? Oczywiście wiele zależy tu od konkretnej dolegliwości. Faktem jest jednak, że aloes zwyczajny (Aloe vera L.) już w starożytności, stosowany był jako znany i skuteczny lek. Docenił go nawet Aleksander Wielki, który nie dość, że stosował go jako lek na rany u swoich żołnierzy, to sam ponoć również został nim wyleczony.

Choć leczenie ran jest najbardziej znanym zastosowaniem aloesu, stanowi tylko jedną z wielu możliwości jego wykorzystania. Pamiętajmy, że jest to roślina cechująca się bogactwem wartości odżywczych. Zawiera wiele cennych witamin i minerałów oraz aktywnych enzymów roślinnych.Aloes i jego praktyczne zastosowania

Stosowany systematycznie aloes, może zapobiegać wielu chorobom, łagodzi też stany zapalne w naszym organizmie. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Chroni skórę przed poparzeniami słonecznymi, ale też leczy oparzenia i różne zmiany skórne.
Aloes możemy również stosować jako lek przeczyszczający. To jednak tylko skromna wzmianka na temat tego, co potrafi zdziałać dla naszego zdrowia. Więcej na temat jego składu i dobroczynnych właściwościach dla naszego organizmu możecie przeczytać na stronie NajlepszyAloes.pl.

Aloes na wakacjach

Czy aloes warto zabrać ze sobą na wakacje? Niektóre osoby uważają, że jest on wręcz niezbędnym elementem podróżnej apteczki. Przydaje się w wielu różnych okolicznościach. Może znaleźć zastosowanie między innymi do sporządzenia skutecznej mieszanki przeciw komarom, kleszczom i innym insektom. Wystarczy takim preparatem spryskać lub natrzeć skórę. Dzięki temu, ochrona powinna być skuteczna, a uczestnicy wyprawy bezpieczni.

Aloes przydaje się też po fakcie, czyli wtedy, kiedy zapomnimy zabezpieczyć się przed ukąszeniami. Wtedy sprawdza się pomadka aloesowa, która zazwyczaj zawiera w sobie domieszkę pszczelego wosku. Podrażnione miejsce warto jak najszybciej posmarować, a po ukąszeniu wkrótce nie będzie śladu.

Jak już wiecie, aloes, to także doskonały środek na poparzenia słoneczne. Odpowiednio przygotowany preparat łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed słońcem.

Aloes i jego praktyczne zastosowania

Aloes jako znany kosmetyk

Dobroczynne właściwości aloesu znajdują zastosowanie również w kosmetologii. Coraz więcej osób docenia zalety tej rośliny, co zresztą widać po ilości zawierających ją w składzie kosmetyków. Co aloes może zdziałać dla naszej urody?

Wykorzystywany jest między innymi do produkcji maseczek oraz kremów stymulujących redukcję zmarszczek. Znane są również kremy i balsamy pielęgnacyjne oraz ujędrniające na bazie aloesu. To jednak nie wszystko. Z aloesu powstają także szampony i odżywki do włosów. Jego skuteczność została udowodniona wielokrotnie, co zachęca producentów kosmetyków do wykorzystania tej cudownej rośliny.


B

ogaty w cenne dla ludzkiego organizmu składniki aloes, znajduje wiele różnych zastosowań. Możemy wykorzystywać go zarówno do picia, jak i stosowania zewnętrznego. Jego dobroczynne właściwości znane były ludziom już w starożytności. Dziś jego walory odkrywamy na nowo. Pamiętajmy jednak, by zawsze wybierać produkty ze sprawdzonych i pewnych źródeł, najlepiej te, których jakość została potwierdzona certyfikatem Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu.

 

A Wy sięgacie czasem po aloes? Koniecznie podzielcie się swoimi sposobami na wykorzystywanie jego wspaniałych właściwości 🙂

 

* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem najlepszyaloes.pl.