Zapachy są jak nastroje – zmieniają się, przechodzą metamorfozy, dopasowują do okoliczności. Wybierając perfumy, staramy się dobrać je zarówno do pory dnia, jak i do okazji. Pamiętamy również o tym, by sprzyjały naszemu samopoczuciu.

5 kultowych zapachów dla pań

Niekiedy jesteśmy wierne jednemu zapachowi latami. Innym razem, zmieniamy je jak rękawiczki i choć nasza półka ugina się od pachnących flakoników, ciągle sięgamy po kolejne.

Oto 5 kultowych zapachów dla pań, które pomimo upływu lat nadal cieszą się popularnością!

Dolce & Gabbana Light Blue

1. Dolce & Gabbana Light Blue

Cytrusy w połączeniu z akordami kwiatowymi, to zapach bardzo często kojarzony z latem. Niezwykle świeży i orzeźwiający. Taki, który rozpoznaje się z odległości kilku metrów. Ponadczasowy, dziewczęcy, ale przede wszystkim pełen wspomnień. To perfumy, do który chętnie się wraca i na które zawsze ma się ochotę.

Calvin Klein Eternity

2. Calvin Klein Eternity

Zapach wieczny jak jego nazwa. Bardzo kobiecy, zmysłowy, ale też intensywny. Ma charakterystyczny, rozpoznawalny aromat. W kompozycji mieszają się akordy kwiatowe, cytrusowe i orientalne. Jeśli nie jesteś fanką mocniejszych zapachów, prawdopodobnie nie skradną Twojego serca. Ale jeśli chcesz się wyróżnić podczas wieczornej imprezy, będą strzałem w dziesiątkę!

Yves Saint Laurent Black Opium

3. Yves Saint Laurent Black Opium

To wieczorowe perfumy z półki cięższych zapachów. Orientalno-kwiatowe nuty łączą się tu z gruszką i mandarynką. Elegancki, ciemny flakonik, prezentuje charakter zapachu. Tajemniczy, zmysłowy, idealny na wielkie, wieczorne wyjścia. Black Opium jako bestseller marki, doczekał się wielu wariantów: Pure Illusion, Floral Shock, Glowing czy Intense. Mocniejsze, ale i nieco lżejsze kompozycje, to prawdziwy raj dla fanek tego aromatu.

Avon Incandessence

4. Avon Incandessence

Perfumy zmieniły delikatnie swój design, ale zapach jest niezmienny. To piękna, kwiatowa kompozycja, składająca się z bergamotki, konwalii, lilii, róży, mimozy i białej brzoskwini, które łączą się z goździkami i drzewem sandałowym. Wiele lat temu, za sprawą papierowych katalogów, perfumy te stały się popularne i nadal są chętnie kupowane. Zwolenniczki cenią perfumy Avon za niską cenę, przy jednocześnie klasycznym i aktualnym zapachu.

Chanel No 5

5. Chanel No 5

Niezwykle elegancki, intensywny, ponadczasowy. Niezmienny od pokoleń i wciąż tak samo kochany przez panie. Chanel No 5 to zapach aldehydowo-kwiatowy. Kwintesencja kobiecości zamknięta w minimalistycznym flakoniku. Aldehydy, neroli i ylang-ylang łączą się tu z jaśminem, różą, ale też zapachami orientu: wanilią, drzewem sandałowym i wetywerią.

A Ty, jaki zapach dodałabyś do tej listy 5 kultowych zapachów dla pań? A może jest wśród nich Twój ulubieniec? 😉

 

* Artykuł powstał przy współpracy z drogerią internetową ezebra.pl.