Designerskie meble, czyli sposób na metamorfozę małego wnętrza

Designerskie meble, czyli sposób na metamorfozę małego wnętrza

Chyba każdy z nas, od czasu do czasu, ma ochotę zmienić coś w swoich wnętrzach. Nie musi to być od razu jakaś wielka metamorfoza. Nawet drobna zmiana w postaci nowych dodatków, pozwala na delikatny „lifting” wnętrza i daje często świetny efekt. Taki sam efekt daje wstawienie nowego mebla, w postaci chociażby fotela lub krzesła.

Sama ostatnio miałam okazję odświeżyć nieco wnętrze swojego pokoju. Szukając inspiracji, przekonałam się, że obecnie na rynku można dostać przeróżne designerskie meble i dodatki, które świetnie się nadają do tego typu metamorfoz 🙂

Designerskie meble, czyli sposób na metamorfozę małego wnętrza

Co prawda, póki co nie mam wielkiego pola do popisu, bo przy małym metrażu, ciężko jest zaszaleć, ale i tak nie mogłam się oprzeć 😉

Kupiłam nową sofę z funkcją spania – grafitową z turkusowymi poduszkami, biały regał na książki oraz biały stolik kawowy. Oczywiście w ślad za tym musiały również pójść dodatki, więc zdecydowałam się na szary dywan i zasłony oraz dodatki w trzech kolorach – białym, szarym i turkusowym. Zależało mi na tym, aby wnętrze było jasne, nowoczesne, a jednocześnie przytulne.

Całość bardzo mi się podoba i udało mi się osiągnąć zamierzony efekt, jednak nadal czegoś mi brakuje. Zastanawiam się więc nad zakupem jakiegoś designerskiego mebla, który dopełniłby moją małą metamorfozę.

Designerskie meble tapicerowane - fotele
Fotele, źródło: vokato.com

Mój wybór padł na designerskie meble tapicerowane.

Mam tutaj na myśli nowoczesne fotele i krzesła, które ostatnimi czasy zyskały wielką popularność. Są one bowiem nie tylko bardzo ładne, a również wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Co najważniejsze, wybór takich mebli jest naprawdę ogromny i posiadają one różnorodny design, który jest często bardzo oryginalny i niebanalny. Dzięki temu, każdy może znaleźć taki model, który będzie idealnie pasował do jego wnętrza.
Oczywiście nie mam tu na myśli jedynie samej konstrukcji, ale przede wszystkim tapicerkę. No i tutaj pole do popisu jest naprawdę szerokie. Możemy bowiem wybrać tapicerkę jednokolorową, bez żadnych wzorów, ale równie dobrze możemy zdecydować się na modele mniej lub bardziej zdobione. I znowu – wybór deseni jest bardzo różnorodny – od eleganckiej pepitki, przez niebanalne pasy, inspiracje folkowe, czy patchwork, na motywach w stylu Urban Jungle skończywszy.

Designerskie meble tapicerowane - krzesła
Krzesła, źródło: vokato.com

Ja zdecydowałam się oczywiście na modele, które kolorystycznie najbardziej pasują do mojego obecnego wnętrza 😉

Takie fotele, czy krzesła mogą być wykorzystywane w wielu aranżacjach i doskonale współgrają z wnętrzami utrzymanymi w różnych stylach. W otoczeniu odpowiednio dobranych dodatków, tworzą harmonijną całość, która sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Spory wybór designerskich mebli oferuje np. sklep vokato.com, w którym znaleźć można nie tylko fotele i krzesła, ale również nowoczesne hokery, stoły, a także meble ogrodowe.

A Wam często zdarza się robić małe metamorfozy w Waszych domach? Podobają się Wam takie designerskie meble? Jakie macie patenty na odświeżanie Waszych wnętrz? 😉