Nie wiem jak Wy, ale ja tworząc w moim domu świąteczny nastrój, lubię się otaczać nie tylko pięknymi rzeczami, ale również pięknymi zapachami. Dlatego nieodłącznym elementem wystroju moich wnętrz, są świece.

Świece Kringle Candle

W zeszłym roku, w czasie świąt towarzyszył mi zapach jednej ze świec marki Kringle Candle, który od pierwszej chwili skradł moje serce. To sprawiło, że w tym roku, oprócz tej świecy, postanowiłam kupić dwa inne zapachy. Jeden z nich miałam okazję wcześniej powąchać, drugi kupiłam w ciemno.

I dzisiaj, pozostając w temacie świątecznych inspiracji, chciałabym Wam nieco o tych świecach opowiedzieć 😉

Świece Kringle Candle – świąteczne i zimowe zapachy, które podbiły moje serce

Zacznę od tego, że świece marki Kringle można kupić w 3 rozmiarach szklanych słoiczków z pokrywkami – 623 g, 411 g oraz 127 g, a także w postaci świeczki typu tealight o gramaturze 12 g. Ja zakupiłam moje świece w 3 rozmiarach, dzięki czemu mogę pokazać Wam, czym się różnią i jak wyglądają poszczególne wielkości 🙂

Świece Kringle Candle – Christmas Kringle Candle Christmas


Zapach świątecznie udekorowanej choinki przy kominku, aromatyczny zapach wiecznie zielonych roślin, wieńce przy oknie i zimowy chłód w powietrzu – to jest właśnie zapach Świąt oczekiwanych z niecierpliwością przez cały rok.
Aromat bożonarodzeniowy, o nutach drzewnych i ziołowych.
cena: 85 zł/411 g
czas palenia: ok. 75 godzin.


Świece Kringle Candle – Christmas - knoty

Tę świecę kupiłam w dużym rozmiarze, ponieważ najlepiej znam jej zapach.
Jest to drugi co do wielkości słoik, który firma posiada w swojej ofercie, a sama świeca ma dwa knoty. Jest bardzo wygodna w paleniu i spala się do końca.
Na uwagę zasługuje również śliczna, świąteczna etykietka słoiczka oraz pokrywki, na której widnieje gałązka choinki, z bombką i szyszkami 🙂

Świece Kringle Candle – Christmas - słoikA jaki jest ten zapach?

Christmas, to dla mnie najpiękniejszy zapach świątecznego drzewka, jaki kiedykolwiek miałam! Jest to świeży, naturalny zapach sosny, połączony z delikatną nutką mroźnego, zimowego powietrza.
W tle wyczuwam również leciutkie akcenty piżma i cedru, które dodają zapachowi nieco ciepła.

Świece Kringle Candle – Christmas

Uwielbiam zapalić ją wieczorem, zawinąć się w koc i w półmroku podziwiać udekorowaną choinkę, na której mienią się światełka. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i klimat w moim domu.

Już nie wyobrażam sobie moich świąt bez tego zapachu 🙂

Świece Kringle Candle – Blue Spruce

 Kringle Candle Blue Spruce


Podobnie jak wyniosłe, wiecznie zielone krzewy i drzewa w środku zimy, Blue Spruce wypełniony jest mocną, aromatyczną nutą drzew iglastych.
Świeży, zimowy zapach, o nutach drzewnych świerku i sosny.
cena: 49 zł/127 g
czas palenia: ok. 20 godzin.


Świece Kringle Candle – Blue Spruce - knot

Ten zapach miałam okazję poznać u moich znajomych. Spodobał mi się bardzo i postanowiłam go lepiej poznać. Zamówiłam więc najmniejszy rozmiar świecy w szkle.
Świeca ta, w odróżnieniu od poprzedniczki, ma jeden knot, ale z tego co wiem, spala się równie dobrze. Również ten słoiczek oraz jego pokrywka, mają bardzo ładną, zimową etykietkę, z gałązkami pokrytymi śniegiem.

Świece Kringle Candle – Blue Spruce - słoikA jak pachnie?

Dla mnie jest to zapach świeżo ściętych gałązek, których w moim domu używamy do zrobienia stroików na stół. Ta świeczka pachnie lasem świerkowym i sosnowym, igliwiem oraz żywicą, a w dodatku jest to zapach bardzo naturalny i bardzo świeży.

Świece Kringle Candle – Blue Spruce

Myślę, że będzie idealna do zapalenia jej przy stole wigilijny, aby jeszcze bardziej podbić zapach gałązek, które udekorują nasz stół 🙂

Świece Kringle Candle – Snow Capped FraserKringle Candle Snow Capped Fraser


Rześki, odświeżający i czysty akcent prawdziwej jodły, jako baza z elementami bursztynu i mchu wzbogacają doznania zmysłowe.
Świeży aromat.
cena: 12 zł/35 g
czas palenia: ok. 12 godzin.


Świece Kringle Candle – Snow Capped Fraser tealight

Ponieważ nie znałam wcześniej tego zapachu, zdecydowałam się na świeczkę typu tealight.
Świeczka wykonana jest z solidnego plastiku i posiada przykrywkę, na której widnieje piękna, śnieżna grafika.
Muszę przyznać, że jest to jeden z ładniejszych tealight’ów jakie miałam.

Świece Kringle Candle – Snow Capped Fraser - knotA co z zapachem?

Jest to zapach zimowego spaceru w górach. Czuć w nim górski las, świeże nuty jodły, ale również ten rześki i mroźny akcent mokrego śniegu, który nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. W tle wyczuwam również delikatny aromat ciepłego bursztynu.
Moim zdaniem, ten zapach będzie idealny zarówno na zimowe dni, jak i na wieczory, w towarzystwie książki i kubka gorącej herbaty.

Jest to mój pierwszy kontakt z tym zapachem, ale na pewno nie ostatni 🙂

Świece Kringle Candle – Snow Capped Fraser
Warto dodać, że wszystkie te świece Kringle Candle mają jasny, biały wosk oraz bezołowiowe, bawełniane knoty, które zapewniają czyste, długotrwałe wypalanie się świec.


W

ydawać by się mogło, że przedstawione przeze mnie zapachy są do siebie podobne, ale to nieprawda. Każdy z nich jest inny, każdy jest piękny i niepowtarzalny, dzięki czemu, możemy przy ich pomocy stworzyć wspaniały klimat i atmosferę w naszych wnętrzach.
Co ważne, żaden z tych zapachów nie jest przytłaczający, ani męczący, więc można się nimi cieszyć przez długi czas 🙂

Świece Kringle Candle – wszystkie

A Wy lubicie świece zapachowe? Macie swoje ulubione świece do tworzenia niepowtarzalnego świątecznego i zimowego klimatu w Waszych domach? Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze typy! 🙂