Jeśli lubicie organizować przyjęcia, gotować dla przyjaciół oraz uważacie się za dobrych gospodarzy, powinniście wiedzieć, że nakrycie stołu oraz ozdoby, jakie na niego stawiacie, grają bardzo ważną rolę podczas każdej imprezy. Dzięki nowoczesnym gadżetom na stół można nie tylko zaskoczyć przyjaciół, ale również oszczędzić sobie mozolnych przygotowań związanych z prasowaniem tradycyjnych obrusów czy bieżników.

Przeczytajcie, jak teraz dba się o estetyczny wygląd i nowoczesny design stołu podczas przyjęć. Zachwyt znajomych gwarantowany! 🙂

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home

Kilka prostych sposobów na nowoczesny stół

Nie musicie od razu wymieniać stołu na nowy. Wystarczy parę nowoczesnych gadżetów, aby zupełnie odmienić jego charakter. Odrzućcie na chwilę myślenie o standardowym, idealnie wyprasowanym obrusie oraz serwetkach składanych w trójkąciki. Poniżej przeczytacie o kilku sprawdzonych trickach, jak nowocześnie nakryć stół.

1.Fantazyjny wazon w centralnym miejscu

Świeże kwiaty w estetycznym wazonie stanowią ozdobę samą w sobie. Jeśli tradycyjny gadżet zamienicie na ten fantazyjny, w nietuzinkowym kolorze, wasz stół od razu nabierze nowoczesnego charakteru.

Pamiętajcie jednak, aby dopasować dany wazon do zastawy. Aby stół wyglądał ładnie, wszystkie jego elementy powinny tworzyć harmonijną całość.

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - dodatki do stolika

2.Kryształowa zastawa wiedzie prym nie tylko u babci

Okazuje się, że wróciła moda na kryształowe kieliszki, miski oraz patery. Z pasującą, nowoczesną zastawą mogą tworzyć razem nietuzinkowe połączenia, które docenią nawet najbardziej wymagający goście.

Jeśli zrezygnujecie z obrusu, zdecydujecie się na proste posrebrzane sztućce, a szklanki czy kieliszki będą imitowały kryształ – macie już nowoczesną kompozycję na swoim stole. To było prostsze niż sądziliście, prawda? 😉

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - kryształowa zastawa

3.Zamień talerze na porcelanowe tace

Zamiast klasycznych talerzy w wielu sklepach można kupić porcelanowe tace, najczęściej w kształcie prostokąta z dodatkowymi, małymi miseczkami, które nadają się idealnie do podawania sosów czy małych przekąsek.

Porcelanowa taca jest nie tylko elementem nowoczesnego nakrycia stołu, ale wyróżnia się swoją praktycznością oraz prostym designem. Taką zastawę dopasujecie do tradycyjnych kieliszków czy sztućców.

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - podkładki

4.Zamiast obrusu – praktyczna podkładka

Kilka razy już przytaczany obrus w końcu doczekał się swojej dłuższej wzmianki. Niestety, aby nasz stół był nowoczesny, musimy go pożegnać raz na zawsze. Zamieńcie go na praktyczne podkładki, które są nie tylko łatwiejsze w pielęgnacji, ale również tworzą z zastawą nowoczesną kompozycję. Na rynku dostępne są podkładki nie tylko pod talerze, ale również pod kieliszki czy kubki.

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - obrus

Jeśli jednak przywiązaliście się do obrusa i nie wyobrażacie sobie stołu bez niego, wybierzcie o wiele lżejszy bieżnik z naturalnych materiałów oraz bez szczególnych zdobień.

Szczególnie dobrze w połączeniu z nowoczesnymi, białymi talerzami oraz kieliszkami wyglądają lniane bieżniki w neutralnych kolorach.

5.Postaw na dodatki: etażerki, pierścienie na serwetki, patery

Nawet jeśli nie planujecie dużej kolacji, zazwyczaj zdarza się, że na stole brakuje miejsca na kolejne przekąski. Jak temu zaradzić, aby nie stracić nowoczesnego charakteru zastawy? Dobrym pomysłem są etażerki oraz patery. Na rynku można znaleźć przeróżne odpowiedniki tych tradycyjnych dodatków. Ciekawie może prezentować się patera lub etażerka w kolorze złota. Sprawdzą się na każdym, nowoczesnym stole.

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - dodatki na ciasta

Jeśli rezygnujemy z tradycyjnych dodatków takich jak obrus, warto postawić na bawełniane, duże serwetki oraz związać je pierścieniem. Dzięki temu stół będzie uporządkowany i zadbany. Taką ozdobę można również bardzo łatwo ściągnąć w razie potrzeby.

Nowoczesne nakrycia stołu. Poradnik Miloo Home - serwetki

Pamiętaj! Co za dużo to niezdrowo

Ta zasada dotyczy nie tylko ilości jedzenia, które pojawia się na stole. Z dekoracjami też nie można przesadzić. Nowoczesny stół to przede wszystkim prosta i estetyczna zastawa, która jest tylko dodatkiem podczas wspólnego świętowania. Dlatego z powyżej zaprezentowanych rad wybierzcie jedną lub dwie, które będzie wam najprościej zaaranżować w waszym domu.

Wiele pomysłów, inspiracji oraz przede wszystkim produktów, które odmienią wasz stół, znajdziecie na stronie https://www.miloohome.pl/nakrycie-stolu.html


* Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem miloohome.pl.