Chyba każdy z nas, od czasu do czasu, ma ochotę zmienić coś w swoich wnętrzach. Nie musi to być od razu jakaś wielka metamorfoza. Nawet drobna zmiana w postaci nowych dodatków, pozwala na delikatny „lifting” wnętrza i daje często świetny efekt. Taki sam efekt daje wstawienie nowego mebla, w postaci chociażby fotela lub krzesła.

Designerskie meble, czyli sposób na metamorfozę małego wnętrza

Sama ostatnio miałam okazję odświeżyć nieco wnętrze swojego pokoju. Szukając inspiracji, przekonałam się, że obecnie na rynku można dostać przeróżne designerskie meble i dodatki, które świetnie się nadają do tego typu metamorfoz 🙂

Designerskie meble, czyli sposób na metamorfozę małego wnętrza

Co prawda, póki co nie mam wielkiego pola do popisu, bo przy małym metrażu, ciężko jest zaszaleć, ale i tak nie mogłam się oprzeć 😉

Kupiłam nową sofę z funkcją spania – grafitową z turkusowymi poduszkami, biały regał na książki oraz biały stolik kawowy. Oczywiście w ślad za tym musiały również pójść dodatki, więc zdecydowałam się na szary dywan i zasłony oraz dodatki w trzech kolorach – białym, szarym i turkusowym. Zależało mi na tym, aby wnętrze było jasne, nowoczesne, a jednocześnie przytulne.

Całość bardzo mi się podoba i udało mi się osiągnąć zamierzony efekt, jednak nadal czegoś mi brakuje. Zastanawiam się więc nad zakupem jakiegoś designerskiego mebla, który dopełniłby moją małą metamorfozę.

Designerskie meble tapicerowane - fotele
Fotele, źródło: vokato.com

Mój wybór padł na designerskie meble tapicerowane.

Mam tutaj na myśli nowoczesne fotele i krzesła, które ostatnimi czasy zyskały wielką popularność. Są one bowiem nie tylko bardzo ładne, a również wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Co najważniejsze, wybór takich mebli jest naprawdę ogromny i posiadają one różnorodny design, który jest często bardzo oryginalny i niebanalny. Dzięki temu, każdy może znaleźć taki model, który będzie idealnie pasował do jego wnętrza.
Oczywiście nie mam tu na myśli jedynie samej konstrukcji, ale przede wszystkim tapicerkę. No i tutaj pole do popisu jest naprawdę szerokie. Możemy bowiem wybrać tapicerkę jednokolorową, bez żadnych wzorów, ale równie dobrze możemy zdecydować się na modele mniej lub bardziej zdobione. I znowu – wybór deseni jest bardzo różnorodny – od eleganckiej pepitki, przez niebanalne pasy, inspiracje folkowe, czy patchwork, na motywach w stylu Urban Jungle skończywszy.

Designerskie meble tapicerowane - krzesła
Krzesła, źródło: vokato.com

Ja zdecydowałam się oczywiście na modele, które kolorystycznie najbardziej pasują do mojego obecnego wnętrza 😉


T

akie fotele, czy krzesła mogą być wykorzystywane w wielu aranżacjach i doskonale współgrają z wnętrzami utrzymanymi w różnych stylach. W otoczeniu odpowiednio dobranych dodatków, tworzą harmonijną całość, która sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Spory wybór designerskich mebli oferuje np. sklep vokato.com, w którym znaleźć można nie tylko fotele i krzesła, ale również nowoczesne hokery, stoły, a także meble ogrodowe.

A Wam często zdarza się robić małe metamorfozy w Waszych domach? Podobają się Wam takie designerskie meble? Jakie macie patenty na odświeżanie Waszych wnętrz? 😉