Jak już niejednokrotnie wspominałam, piękny uśmiech jest według mnie ozdobą, która nie tylko dodaje nam uroku, ale i pewności siebie. Było już na moim blogu co nieco na temat leczenia ortodontycznego u dorosłych, a także metod wybielania zębów. Dzisiaj natomiast, chciałabym poruszyć temat wybielania zębów w domu.

Wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, czyli słów kilka o żelu EXPERT 38%

Tym bardziej, że ostatnio w moje ręce trafił preparat EXPERT 38% niemieckiej marki Dr. Martin Schwarz, przeznaczony do wybielania zębów metodą nakładkową. Może on być stosowany zarówno w domu, przy użyciu nakładek termokurczliwych lub szyn stomatologicznych, jak również w gabinecie stomatologicznym przez dentystę.

A ponieważ wizytę kontrolną u dentysty mam umówioną dopiero końcem czerwca i póki co nie mogę jeszcze przeprowadzić zabiegu wybielania, a tym samym przetestować tego żelu wybielającego, postanowiłam na początek przybliżyć Wam nieco sam preparat, jego działanie oraz zastosowanie 😉

Wybielanie zębów w domu metodą nakładkową

Wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, czyli słów kilka o żelu EXPERT 38%

Zacznę od tego, że EXPERT 38% marki Dr. Martin Schwarz, to preparat w formie żelu, który posiada intensywne właściwości wybielające. Zgodnie z obietnicą producenta, ma on nam zapewnić rezultaty porównywalne z tymi, uzyskiwanymi podczas specjalistycznych zabiegów wybielania w gabinetach stomatologicznych.

Wybielanie zębów w domu - żel Expert 38% - skład

Sam preparat zamknięty jest w strzykawce o pojemności 5 ml. Przychodzi do nas zapakowany w czarno-białe pudełko, na którym znajdziemy informacje o składzie oraz dacie przydatności do użycia. W środku umieszczono ulotkę, która zawiera wszystkie niezbędne informacje. Znajdziemy w niej między innymi przeciwwskazania do stosowania produktu, z którymi bezwzględnie należy się zapoznać!

Muszę przyznać, że całość prezentuje się naprawdę dobrze i bardzo profesjonalnie 🙂
Jeśli chodzi o koszt samego preparatu, to na stronie producenta możemy go kupić za 249 zł.

Do wybielania będziemy również potrzebować nakładek termokurczliwych, które niestety nie są częścią zestawu wybielającego. Możemy jej jednak bez problemu dokupić online. Cena jednej pary to ok. 25 zł.

Zestaw dwóch takich nakładek, przychodzi do nas zapakowany w etui służącym do ich przechowywania.

A jak to działa?

Formuła żelu EXPERT 38% marki Dr. Martin Schwarz, została stworzona tak, aby zapewnić pożądane rezultaty, szybko i skutecznie, a jednocześnie przeciwdziałać nadwrażliwości zębów. Jego unikalna, odpowiednio skondensowana konsystencja, jest łatwa w aplikacji i dobrze przylega do powierzchni zębów, usprawniając tym samym proces wybielania. Preparat nie powoduje również pojawiania się dyskomfortu przy spożyciu zimnych i ciepłych napojów, czy kwaśnych owoców.

Żel zawiera precyzyjnie dobrane stężenie nadtlenku karbamidu, które pozwala na bezpieczne, a jednocześnie szybkie i skuteczne wybielanie zębów bez konieczności stosowania dodatkowych, kosztownych narzędzi, w postaci specjalistycznych lamp.

W dodatku żel nie zawiera fluoru, więc jego stosowanie nie zwiększa ryzyka wystąpienia fluorozy.

Krótko mówiąc – preparat ten jest bezpieczny dla naszych zębów oraz szkliwa i sprawia, że wybielanie zębów w domu jest proste i skuteczne 🙂
Nie dziwi więc fakt, że EXPERT 38% zebrał pozytywną opinię na łamach Cosmopolitan.

Efekty są widoczne już po pierwszej, 30-minutowej sesji wybielającej.

Żel wybielający EXPERT 38% likwiduje bowiem osadzające się na zębach niepożądane pigmenty organiczne, które występują między innymi w kawie, w herbacie, czy w winie.

Jeśli chodzi o efekt końcowy, to po przeprowadzaniu pełnego cyklu wybielania, możemy rozjaśnić zęby o 4 do 8 odcieni. Najczęściej wystarcza do tego przeprowadzenie 4-6 zabiegów.

Warto jednak pamiętać, aby przez 24 godziny po wykonaniu wybielania, nie spożywać intensywnie zabarwionych produktów takich jak marchew, buraki, czy czerwona kapusta oraz nie pić mogących barwić zęby napojów – kawy, herbaty, czerwonego wina, czy soku z czarnej porzeczki.

To tyle jeśli chodzi o skomplikowane kwestie czysto naukowe 😉

Natomiast sam zabieg jest bardzo prosty.

Wystarczy umieścić niewielką ilość żelu EXPERT 38% w nakładkach, od strony, która będzie przylegała do powierzchni zębów, które chcemy wybielić. Ilość preparatu w nakładkach trzeba dostosować tak, aby pokrył powierzchnie zębów przeznaczonych do wybielania, a jednocześnie nie wydostawał się na błony śluzowe po nałożeniu nakładek na zęby.

Teraz wystarczy już tylko umieścić nakładki w jamie ustnej, we właściwej pozycji.

Co ważne, żel należy nakładać na czyste i suche zęby, dlatego przed zabiegiem należy je dobrze umyć 😉
Powinno się również wyleczyć wszystkie zmiany próchnicowe i uszkodzenia przyzębia. Warto też usunąć płytkę nazębną oraz kamień nazębny.

Nakładki z preparatem Expert 38% trzymamy na zębach przez 20-30 minut.

W tym czasie, a także przez co najmniej 2 godziny po zabiegu, nie należy jeść, pić, ani palić papierosów. Trzeba również uważać, aby nie połykać żelu.

Po upływie zalecanego czasu wybielania, wyciągamy nakładki, a następnie starannie oczyszczamy zęby z pozostałości żelu i płuczemy jamę ustną. Natomiast nakładki myjemy przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zabieg wybielania powinniśmy powtórzyć w odstępie 1 do 3 dni. Natomiast cały cykl wybielania, nie powinien być dłuższy niż 12 dni.


O

czywiście, taką procedurę samodzielnego wybielania zębów, warto najpierw skonsultować ze stomatologiem i przeprowadzić zgodnie z jego zaleceniami. Ja sama zamierzam pierwszą taką sesję wybielającą przeprowadzić pod kontrolą mojej pani dentystki. Dzięki temu, będę mogła się przekonać, czy preparat nie powoduje u mnie żadnych niepożądanych reakcji, a przy okazji dowiem się, jak prawidłowo wykonać taki zabieg.

Jeśli więc nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań, niebawem przetestuję żel Expert 38% i wrócę do Was z moim efektami i wrażeniami na temat jego stosowania 🙂

Wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, czyli słów kilka o żelu EXPERT 38%
Koniecznie dajcie znać, czy słyszeliście o nakładkowej metodzie wybielania.
Jak Wam się podoba taka opcja? A może mieliście okazję samodzielnie wykonać wybielanie zębów w domu? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami 🙂