Nie wiem jak Wy, ale ja, mam taką osobistą listę marek, których zapachy bardzo chciałabym poznać. Jedną z nich jest marka CLEAN, o której swego czasu, było bardzo głośno i to nie bez powodu. Perfumy tej marki, były bowiem pewnego rodzaju innowacją na rynku.

CLEAN Rain EdP – zniewalający, deszczowy zapach

Inspirowane czystością i skojarzeniami z naturą zapachy, zostały stworzone z troską o środowisko naturalne, z łagodnych, ekologicznych składników, na bazie nietoksycznego alkoholu z kukurydzy. W dodatku, zostały zamknięte w biodegradowalnych opakowaniach, odzyskiwanych w procesie recyklingu. Jeśli dodać do tego fakt, że nie są testowane na zwierzętach, to mamy przepis na perfumy idealne.

CLEAN Rain EdP – pudełko

Chyba teraz rozumiecie, dlaczego tak bardzo chciałam je poznać 😉

A że jestem wielką fanką nieskomplikowanych, świeżych zapachów, idea marki przemawiała do mnie od samego początku. Skusiłam się więc na zapach Rain, ponieważ z opisu wydawał mi się najbliższy moim preferencjom. Występuje on w dwóch wersjach – EdP i EdT.

W moim posiadaniu jest ta pierwsza i to właśnie o niej Wam dziś opowiem 🙂

CLEAN Rain EdP – flakonik

CLEAN Rain EdP


Wodno-kwiatowe perfumy dla kobiet, wydane w 2012 roku. Ich zapach uosabia atmosferę po deszczu, kiedy świat jest jak nowo narodzony, spokojny i cichy.
Nuty zapachowe:
głowa: melon, miętowa woda, narcyz
serce: grzybień północny, liście fiołka, jastrun
baza: drzewo, piżmo


Perfumy zamknięte są w prostym, cieniowanym flakonie, utrzymanym w zielonej kolorystyce, który prezentuje się bardzo letnio. Równie proste jest pudełko, utrzymane w kolorystyce turkusowo-białej. Z tyłu pudełka opisane jest przesłanie marki oraz znajdują się niezbędne informacje na temat produktu. Całość faktycznie oddaje charakter i ideę marki 🙂

CLEAN Rain EdP – pudełko tył

Woda perfumowana dostępna jest w dwóch pojemnościach – 30 i 60 ml. Ja zdecydowałam się na początek na tę mniejszą wersję, za którą trzeba zapłacić ok. 120 zł. Perfumy są dostępne między innymi w mojej ulubionej perfumerii internetowej Notino.pl.

Tyle w kwestiach technicznych. Przejdźmy zatem do tego, co najważniejsze 😉

Przyznam, że nieco inaczej wyobrażałam sobie zapach deszczu, bo te perfumy są jak dla mnie bardziej słoneczne 😉

Są jak spacer bezpośrednio po deszczu, a wręcz po letniej burzy, kiedy zza chmur wyszło już słońce. Ogrzewa ono ziemię, która parując, rozsiewa wokół zapach mokrej trawy i kwiatów. Gdzieś tam w głębi, majaczy jeszcze ozonowy akord, będący wspomnieniem deszczu, który niedawno skropił ziemię i roślinność.

CLEAN Rain EdP – perfumy dla kobiet

To ten moment, kiedy uśpione deszczem rośliny, podnoszą się znów ku niebu, aby wysuszyć liście i chłonąć słoneczne promienie. Po chwili spokoju i nostalgii, jakie przyniosły spadające z chmur krople, wstępuje nowa nadzieja, która niesie radość i optymizm.

Znacie “Deszczową piosenkę”? CLEAN Rain jest jak jej epilog. To opowieść o tym, co dzieje się po deszczu, kiedy już można złożyć parasol i skakać po kałużach. To mieszanka bardzo radosna, optymistyczna, energetyczna, która wywołuje uśmiech na twarzy i przypomina, że po burzy, po deszczu, zawsze wychodzi słońce 😉

CLEAN Rain EdP – zapach

Jest w tym zapachu coś intrygującego.

I myślę, że to zasługa akordów wodnych, które są tutaj wręcz namacalne. Dawno nie miałam zapachu, który był tak przyjemnie „mokry”.

We flakonie, perfumy mają nieco więcej akordów wodnych, natomiast na mojej skórze stają się cieplejsze, bardziej otulające, ale nie przytłaczające. W pierwszym momencie, na pierwszy plan wysuwa się melon, lekko słodki, momentami wpadający w ogórkowe nuty, które ja osobiście bardzo lubię w perfumach. Później przechodzi on w nieco bardziej trawiaste i rześkie akordy, doprawione zapachem kwiatów. Przypomina mi to zapachy z mojego dzieciństwa, kiedy biegałam po mokrej jeszcze od rosy trawie, na łące, obok domu mojej prababci. Uwielbiałam i nadal uwielbiam ten moment, kiedy głęboko wciągnięte powietrze, delikatnie łaskocze nozdrza, wprawiając w dobry nastrój 🙂

CLEAN Rain EdP – woda perfumowa dla kobiet

I ma w sobie to ciepło, które bardzo lubię w perfumach.

Właśnie takie otulające, a jednocześnie delikatne, lekkie i świeże. Takie, które sprawia, że zapach jest czarujący, zniewalający, i że ma się go ochotę wąchać bez końca!
Bardzo lubię zapachy, które pozostają spójne do ostatniej nuty, a CLEAN Rain właśnie taki jest – prosty, nieskomplikowany, ale za to od początku do końca harmonijny i przemyślany.

CLEAN Rain EdP

Jeśli chodzi o ich trwałość, to jest ona przeciętna. Na mojej skórze utrzymują się one około 4 godzin, za to na ubraniach potrafią trwać jeszcze na drugi dzień.


W

szystko to sprawia, że zapach CLEAN Rain EdP, dołącza do moich ulubieńców. I choć rekomendowany jest do noszenia wiosną i latem, to ja zamierzam nosić go również jesienią. Będzie dla mnie wspomnieniem letniego, deszczowego dnia, kiedy za oknami zawita już prawdziwa, smagająca chłodem jesień. Będzie mi przypominał, że jak po burzy zawsze wychodzi słońce, tak po jesieni i zimie nadejdzie wiosna, z którą wszystko obudzi się do życia 🙂

CLEAN Rain EdP

Koniecznie dajcie znać, czy mieliście styczność z perfumami marki CLEAN i którą z nich polecacie.
A może znacie już zapach Rain? 🙂