Lotion Dermena do włosów osłabionych i nadmiernie wypadających

Lotion Dermena

Jak już wielokrotnie wspominałam w moich wpisach, jestem zdeklarowaną Włosomaniaczką, a co za tym idzie, pielęgnacja włosów jest dla mnie bardzo ważna. Testuję sporo różnych kosmetyków, które mi w tym pomagają, a dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją opinią na temat jednego z nich.

Lotion Dermena, bo o nim mowa, znalazł się wśród moich upominków z kwietniowego spotkania blogerek. Bardzo mnie to ucieszyło, zwłaszcza, że trafił on do mnie w bardzo dobrym momencie, kiedy po zimie moje włosy zaczęły nadmiernie wypadać i łamać się, więc zdecydowanie potrzebowały wzmocnienia.
Czytałam na jego temat różne opinie i byłam bardzo ciekawa, jak sprawdzi się u mnie.

Dzisiejsza recenzja będzie dość nietypowa, ponieważ lotion ten testował również mój Mężczyzna. Zatem zapraszam Was na opinie naszej dwójki! 😉

Lotion Dermena do włosów osłabionych i nadmiernie wypadających

Lotion Dermena - właściwości


Preparat pielęgnacyjno-wzmacniający. Jako jedyny na rynku zawiera molekułę Regen7, czyli aktywną substancję pochodzenia witaminowego, wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie i stymulując odrastanie włosów. Jego skład wzbogacono również aktywnym multikompleksem H-VIT pochodzenia naturalnego, który reguluje wydzielanie sebum i redukuje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych na drodze androgenowej.
Lotion hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich odrastanie, działa dotleniająco, wzmacniająco i regenerująco na skórę głowy oraz strukturę włosów.
Przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę głowy.
Może być stosowany w sposób ciągły.
Cena regularna: ok. 38 zł.


Zacznijmy od kilku kwestii czysto technicznych 😉

Lotion Dermena - opakowanie

Lotion Dermena zamknięty jest w butelce z atomizerem, o pojemności 150 ml. Opakowanie to jest bardzo poręczne i wygodne w użyciu. Jego aplikacja jest dzięki temu łatwa i szybka, ponieważ aplikator pozwala na precyzyjne, miejscowe spryskanie skóry głowy odpowiednią dawką preparatu.

Lotion Dermena - atomizer

Kosmetyk przychodzi do nas zapakowany dodatkowo w kartonowe pudełko, na którym znajdują się podstawowe informacje na jego temat. Preparat nie ma określonego terminu przydatności po jego otwarciu, a na opakowaniu podana jest jedynie jego data ważności.

Lotion Dermena - skład

Sam kosmetyk ma dosyć przyjemny, świeży, lekko cytrusowy zapach, który długo utrzymuje się na włosach, co może być jego minusem, jeśli nie przypadnie komuś do gustu 😉
Mnie osobiście ten zapach w niczym nie przeszkadza.

Producent zaleca stosowanie lotionu dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Ja stosowałam go zazwyczaj tylko wieczorem, natomiast mój Mężczyzna robił to każdego dnia dwa razy dziennie.

Lotion Dermena - butelka

Jakie rezultaty zauważyliśmy?

Jeśli chodzi o mnie, to lotion pomógł mi w znacznym stopniu ograniczyć wypadanie włosów. Już po pierwszych dwóch tygodniach zauważyłam, że na grzebieniu, czy szczotce zostaje ich zdecydowanie mniej. W dodatku są one mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia, np. podczas modelowania, czy prostowania, a co za tym idzie nie łamią się tak łatwo.
Jest to dla mnie ogromny plus, ponieważ regularnie modeluję i prostuję włosy.
Mam również wrażenie, że moje włosy lekko się zagęściły.

Natomiast dużo większe zmiany widać u mojego Mężczyzny. Ponieważ z wiekiem jego włosy się przerzedziły, widać było sporo prześwitów. Po ponad miesięcznej kuracji tym lotionem, pojawiło się u niego sporo baby hair, dzięki czemu włosy zagęściły się.
Zauważył również, że jego skóra głowy mniej się przetłuszcza, a włosy dłużej są świeże, co również jest ogromnym plusem 🙂

Lotion Dermena - opis

Chyba nie muszę dodawać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów stosowania Lotionu Dermena do włosów osłabionych i nadmiernie wypadających, i w przyszłości na pewno sięgniemy po inne kosmetyki tej marki! 🙂

Upominki ze spotkania blogerek - Pharmena logo

Bardzo dziękuję firmie Pharmena za możliwość przetestowania tego lotionu! 🙂

 

Mieliście okazję stosować ten lotion lub inne kosmetyki marki Dermena? Jestem bardzo ciekawa, jakie są Wasze opinie na ich temat! 🙂