Nie wiem jak u Was, ale u mnie ostatnio jest nie tylko upalnie, ale i duszno. Pogoda ta nie sprzyja niestety mojemu dobremu samopoczuciu. Od zawsze miałam i mam problem z puchnięciem nóg w gorące dni. Jeśli przy tym dużo stoję lub chodzę, nogi dodatkowo są bardzo zmęczone i ciężkie.

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi

Dzisiaj pod lupę biorę produkt, który od samego początku wydawał się idealnym antidotum na moje problemy. Jest to Chłodzący żel na zmęczone nogi, hiszpańskiej marki DEOFEET, który trafił do mnie w ramach upominków ze spotkania blogerek, od Drogerii Wispol.

O tym jak się u mnie sprawdził, przekonacie się z lektury tego wpisu 😉

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi - opis


Intensywnie chłodzący żel, przynoszący natychmiastową ulgę zmęczonym nogom.
Dzięki zawartości mentolu, przynosi wyraźną ulgę już kilka minut po aplikacji. Pomaga nogom wypocząć, usprawnia krążenie krwi i limfy, zmniejsza opuchnięcia oraz łagodzi dyskomfort i dolegliwości bólowe.
Kosmetyk polecany szczególnie osobom z obrzękami nóg oraz z uczuciem ciężkich i piekących stóp.
Cena: ok. 20 zł.


Pozwólcie, że zacznę od kilku kwestii czysto technicznych 😉

Żel zamknięty jest w poręcznej, miękkiej tubie o pojemności 200 ml. Opakowanie ma solidne zamknięcie i jest bardzo wygodne w użyciu. Miękka tuba pozwala wycisnąć pożądaną ilość preparatu.

Na białej tubie z ładnym, minimalistycznym designem, znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat produktu, takie jak właściwości, skład, czy sposób użycia.
DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi - skład

Widnieje tam również informacja, że produkt nie jest testowany na zwierzętach, za co również duży plusik! 🙂
Na zużycie kosmetyku mamy 12 miesięcy od jego otwarcia.

Żel ma ładny, niebieski kolor, a jego konsystencja jest galaretkowata i według mnie idealna. Dzięki temu, że nie jest lejący, łatwo się go wyciska z opakowania i równie łatwo rozprowadza na skórze.

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi - konsystencja

Kosmetyk ma przyjemny, mentolowy zapach, który jest bardzo odświeżający! 🙂

A co z działaniem?

Bezpośrednio po aplikacji żelu na skórę, pojawia się przyjemne uczucie chłodzenia, które daje niesamowitą ulgę. Natomiast dosłownie po kilku minutach od aplikacji, znikają obrzęki i uczucie ciężkości, a zastępuje je odprężenie, uczucie lekkości i komfortu. Dodatkowo, przyjemne uczucie chłodzenia utrzymuje się przez jakiś czas, co w trakcie upałów jest świetną sprawą! 🙂
Warto go przechowywać w lodówce, ponieważ dzięki temu, efekt chłodzenia jest jeszcze lepszy 😉

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi - konsystencja

Żel nie wchłania się od razu i wymaga wsmarowania w skórę, dzięki czemu możemy dodatkowo wykonać relaksujący masaż 😉

Bardzo podoba mi się w nim to, że nie pozostawia lepkiej warstwy, co w przypadku tego typu żelowych produktów jest rzadkością. Jego ogromnym plusem jest również to, że nie wysusza skóry, a wręcz przeciwnie – nawilża ją.

Produkt ten jest również świetnym antidotum na zakwasy. Wystarczy posmarować nim bolące miejsca, aby przyniósł natychmiastową ulgę i uśmierzył ból 😉

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi


M

uszę przyznać, że ten ten żel chłodzący bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Nie spodziewałam się aż tak wspaniałego działania, po tak niepozornym produkcie 😉
Jest idealny do stosowania nie tylko w lecie, ale również po ciężkim dniu, kiedy nasze nogi są zmęczone i potrzebują relaksu.
Wszystko to sprawia, że DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi stał się moim must have! 🙂

DEOFEET Chłodzący żel na zmęczone nogi - oferta marki

W ofercie marki znajdują się również inne produkty do pielęgnacji stóp, które wydają się być godne uwagi.

Znacie ten żel lub inne produkty marki DEOFEET? A może macie inne sposoby na radzenie sobie ze zmęczonymi, opuchniętymi nogami? Jeśli tak, koniecznie się nimi ze mną podzielcie! 🙂

 

Bardzo dziękuję Drogerii Wispol za możliwość poznania i przetestowania tego żelu chłodzącego! 🙂

Upominki ze spotkania blogerek - Wispol logo