Jak mawiała Coco Chanel – „Kobieta, która ścina włosy, chce zmienić swoje życie”. Ale to nie jedyny powód takiej radykalnej metamorfozy. Czasami bowiem, o zmianie fryzury decyduje po prostu wygoda.

Kiedy więc przychodzą ciepłe dni, wiele z nas decyduje się na obcięcie włosów. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem krótkie włosy idealnie sprawdzają się podczas upałów.

Ciekawe propozycje krótkich fryzur na lato

Wiem coś o tym, ponieważ kilka lat temu, sama zdecydowałam się na krótszą fryzurę. I choć teraz moje włosy są dłuższe, to jednak czasem przychodzi mi do głowy taka myśl, żeby znowu je skrócić. Tym bardziej, że przeglądając najnowsze trendy, znalazłam kilka naprawdę fajnych propozycji 😉

Propozycje krótkich fryzur na lato

Krótkie fryzury na lato - pixie cut

Krótkie fryzury, które są hitem tego lata, to te z dłuższą grzywką w stylu pixie. Takie fryzury były bardzo modne w latach 60. i teraz znowu powracają do łask. Takie cięcia są ultra kobiece i twarzowe, a w dodatku dają wiele możliwości do zabaw stylizacją. Można je nosić całkiem gładkie, a także potargane, grzecznie zaczesane do tyłu lub w artystycznym nieładzie. Takie właśnie fryzury królowały na największych pokazach mody, więc jeśli pixie cut znajduje się w kręgu Waszych zainteresowań, naprawdę można znaleźć całą masę świetnych inspiracji! 🙂

Krótkie fryzury na lato - fryzura "na chłopczycę"

Do mody powraca również fryzura na chłopczycę.

Wykonana po raz pierwszy dokładnie 110 lat temu, nadal ma swoje zwolenniczki. I nic w tym dziwnego. Taka fryzura jest niezwykle wygodna, ponieważ nie wymaga skomplikowanej stylizacji, a w dodatku potrafi ująć lat.
I wcale nie musi ona oznaczać ultrakrótkiej fryzury na zapałkę (choć ta jest ciągle bardzo modna). Można ją bowiem dowolnie kształtować i dopasować zarówno do kształtu głowy, jak i twarzy. Idealnie dobrane i dobrze wykonane cięcie, potrafi przy tym pięknie wyeksponować rysy twarzy i dodać jej lekkości.

Co najważniejsze, panuje tutaj ogromna różnorodność i można znaleźć wiele innych przykładów fryzur, wśród których każda z nas, z pewnością znajdzie coś dla siebie 😉

Krótkie fryzury na lato - bob

Fryzurą, która nigdy nie wychodzi z mody, jest bob.

I jest to mój zdecydowany faworyt w tym zestawieniu. Takie uczesanie bowiem pasuje do każdego typu urody i kształtu twarzy, dlatego jest odpowiednie dla każdej z nas, niezależnie od wieku. Tym bardziej, że istnieje wiele odmian tego cięcia, więc śmiało można dopasować je do swoich preferencji.
Taką fryzurę można nosić na wiele sposobów, a w dodatku dobrze się prezentuje zarówno na prostych, jak i na kręconych włosach.

Wybierając ten rodzaj fryzury, wiele kobiet decyduje się również na odpowiednie farbowanie, które dodaje włosom objętości. Idealnie sprawdza się do tego delikatne ombre.
Nie jest to jednak konieczny zabieg, bo przecież nie każdemu pasuje blond, a odpowiednio dobrany bob, pięknie wygląda na każdym kolorze włosów.


J

ak widzicie, krótkie włosy wcale nie oznaczają nudy i naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli więc od jakiegoś czasu kusi Was zmiana fryzury, to może warto się nad tym zastanowić. Bo choć obcięcie włosów wymaga od nas nieco odwagi, to taka zmiana fryzury, oczywiście odpowiednio dobrana, potrafi być naprawdę bardzo korzystna 🙂

A Was kusi czasem, żeby obciąć włosy na krótko? Którą z tych propozycji fryzur, najchętniej byście wybrały? Koniecznie dajcie znać! 😉